EN
9.02.2023, 09:08 Wersja do druku

Łomża. Zmarł scenograf Przemysław Karwowski

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego serdecznego Kolegi i Przyjaciela Ś.P. Przemysława Filipa Karwowskiego - informuje Teatr Lalki i Aktora w Łomży.

fot. Łukasz Boratyński / TLiA w Łomży

Wspaniały, ceniony w kraju i na świecie artysta plastyk przez ponad trzydzieści lat był scenografem w łomżyńskim Teatrze Lalki i Aktora w Łomży. W tym czasie stworzył wiele projektów, które stały się częścią naszej historii.

Był autorem wystaw scenograficznych, malarstwa i plakatu, laureatem wielu nagród branżowych, nagród za całokształt pracy artystycznej Prezydenta Miasta Łomży oraz Marszałka Województwa Podlaskiego, a także ministerialnych – „Zasłużony dla kultury polskiej” oraz brązowego Medalu Zasłużony Kulturze „Gloria Artis”.

Przemku! Żegnamy Ciebie nie tylko jako artystę i twórcę. Żegnamy przede wszystkim Dobrego Człowieka, osobę zawsze uśmiechniętą, życzliwą dla innych. Żegnamy Przyjaciela, dla którego teatr był zawsze ogromną radością, pasją i wyzwaniem.

Odszedłeś od nas zbyt wcześnie. Będzie nam Ciebie brakować, na zawsze jednak pozostaniesz w naszej pamięci i wspomnieniach oraz we wszystkich cudownych realizacjach, których jesteś autorem.

Łączymy się w bólu z Twoją Rodziną i Bliskimi, przesyłamy wyrazy szczerego współczucia i otuchy.

Pogrążeni w głębokim smutku Przyjaciele i Współpracownicy z Teatru Lalki i Aktora w Łomży

fot. Marek Maliszewski/mat. teatru

Źródło:

Materiał nadesłany