EN

9.10.2020, 13:11 Wersja do druku

Łomża. "Brzydkie kaczątko" jedzie na Międzynarodowy Fetiwal Teatrów Ulicznych w Solecznikach

W najbliższy wtorek, czyli 13 października, łomżyński Teatr Lalki i Aktora weźmie udział w Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Ulicznych, który jest organizowany przez Centrum Kultury Samorządu Rejonu Solecznickiego. Projekt jest współfinansowany w ramach sprawowania opieki nad Polonią i Polakami za granicą przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Soleczniki są  bowiem jednym z największych skupisk Polaków na Litwie.


fot. mat. teatru

Inne aktualności

Festiwalowej publiczności teatr zaprezentuje spektakl autorstwa Igora Bojovića pt. „Brzydkie Kaczątko” w reżyserii Jarosława Antoniuka. Scenografię do spektaklu przygotowała Eva Farkašová, muzykę skomponował Bogdan E. Szczepański, projekcje wideo zrealizował natomiast Vladimir Slaninka.

Mimo że historia jest smutna, to Igor Bojović, autor z Belgradu, zawarł w niej mnóstwo humoru sytuacyjnego i zaskakujących zwrotów akcji. Warto to wszystko zobaczyć, bo przecież jest to jedna z najpiękniejszych historii w literaturze dziecięcej. Widowisko zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, którzy częściej niż dzieci czują się „brzydkimi kaczątkami”.

Serdecznie zapraszamy. Do zobaczenia w Teatrze!

Źródło:

Materiał nadesłany