EN

16.10.2020, 16:02 Wersja do druku

Łódź. Zmiany w repertuarze Teatru Wielkiego

Teatr Wielki informuje o zmianach w repertuarze  wynikających z wprowadzenia nowych obostrzeń oraz czerwonej strefy na terenie Łodzi.

Premiera opery W.A. Mozarta „Cosi fan tutte” zostaje przeniesiona na 19 i 20 grudnia 2020 roku, godz. 19:00
 
Względy bezpieczeństwa i zdrowia zarówno Widzów, jak i zespołów Teatru są dla nas najważniejsze, dlatego Dyrekcja Teatru zdecydowała o przeniesieniu premiery. Mamy nadzieję, że mimo nowej daty zostaną Państwo z nami.

ZWROT BILETÓW – informacje dla widzów
 
Bilety zakupione na 16 i 19 oraz 24 października nie zachowują ważności. Zwrot środków i/lub zakup biletu na nowy termin będzie możliwy w kasach, które ponownie będą czynne od piątku, 16.10.2020 w godz. 12-19 (z wyłączeniem dn. 19 października br. ze względu na przeprowadzaną dezynfekcję w budynku Teatru).

W przypadku biletów zakupionych online, pieniądze zostaną zwrócone przez pośrednika sprzedaży internetowej Bilety24.pl.F. Poulenc „Głos ludzki” – pierwszy raz na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi - premiera 7 i 8 listopada 2020 roku, godz. 19:00

Z zachowaniem wszelkich możliwych środków ostrożności, przygotowania do kolejnej premiery trwają. Jest to jednoaktowa opera-monodram skomponowana przez Francisa Poulenca do libretta na podstawie sztuki Jeana Cocteau. Fabuła opery to stopniowo rozwijający się dramat porzuconej kobiety. Cały utwór zawarty jest w trwającej około godziny rozmowie telefonicznej, kiedy to bohaterka (Ona) prowadzi dialog ze swoim niewidocznym kochankiem, który odszedł do innej. Reżyserii tego trudnego dzieła podjął się znany i ceniony Michał Znaniecki, kierownictwo muzyczne obejmie Adam Banaszak. Jednak najważniejsza jest  obsada - ONA to Joanna Woś i Dorota Wójcik. Zadanie dla naszych największych gwiazd trudne, bo wymagające nie tylko wspaniałej techniki wokalnej, ale również kunsztu aktorskiego na najwyższym poziomie. O to jednakże możemy być spokojni bo obie Artystki już niejednokrotnie udowodniły, że radzą sobie z najtrudniejszymi wyzwaniami. Taka obsada gwarantuje, że 7 i 8 listopada otrzymamy dzieło najwyższej próby.

Odwołane zostają również spektakle – „Va, pensiero” - 10 i 11.10.20 i „Cinderella (Kopciuszek)” - 21 i 22.10.20, bilety podlegają zwrotom na takich samych zasadach jak przy pozostałych spektaklach.
 
Mamy nadzieję, że już wkrótce spotkamy się z Państwem w bardziej sprzyjających okolicznościach i jesteśmy pewni, że uda się nam wspólnie nadrobić zaległości w związku z wyczekiwaną premierą "Cosi fan tutte". Tymczasem zapraszamy na premierę opery – monodramu F. Poulenca „Głos ludzki” z udziałem Joanny Woś i Doroty Wójcik.


 

KOMUNIKAT W ZWIĄZKU Z ROSNĄCĄ LICZBĄ ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM I WPROWADZENIEM STREFY CZERWONEJ W ŁODZI

W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem i wprowadzeniem strefy czerwonej w Łodzi, a także z potwierdzonymi przypadkami COVID-19 wśród pracowników Teatru Wielkiego w Łodzi, Dyrekcja Teatru pragnie zakomunikować, że:

1. Teatr Wielki w Łodzi pozostaje w kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno-epidemiologiczną. Zgłaszane są przypadki gorszego samopoczucia wśród pracowników Teatru, monitorowana jest liczba zachorowań.

2. Stosowane są wszelkie możliwe środki bezpieczeństwa, dzięki którym chcemy zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. Są to między innymi:
Częsta dezynfekcja przestrzeni teatralnych;
Wprowadzenie pracy zdalnej, z wyłączeniem osób, których obecność w siedzibie Teatru jest niezbędna do wykonania bieżących i terminowych zadań;
Zamknięcie Domu Aktora dla odwiedzających.

3. Plany repertuarowe są na bieżąco dostosowywane do obecnej sytuacji. Artyści, przygotowują się do planowanych spektakli, pracując nad repertuarem indywidualnie w domu.

4. Od 16 października br. kasy biletowe będą otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00-19.00 - z wyłączeniem dn. 19 października br. ze względu na przeprowadzaną dezynfekcję w budynku Teatru. Z Biurem Obsługi Widza można kontaktować się pod numerem: 42 633 31 86 od poniedziałku do piątku w godzinach 10-16 lub mailowo: [email protected].
 Prosimy naszą drogą publiczność o cierpliwość i wyrozumiałość, a także o stosowanie się do zaleceń rządowych, abyśmy już wkrótce ponownie spotkali się w Teatrze.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne