EN

4.06.2021, 08:30 Wersja do druku

Łódź. Turniej Akademii Muzycznych - od piątku do niedzieli

Inne aktualności

Od piątku do niedzieli scena Teatru Wielkiego w Łodzi zmieni się w arenę konkursową. Studenci z wydziałów wokalnych z uczelni z całej Polski będą rywalizować w Turnieju Akademii Muzycznych. Stawką są nagrody oraz udział w niedzielnym koncercie laureatów.

Tegoroczny turniej będzie prezentacją talentów wokalnych - sopranistek i tenorów – studentów zgłoszonych do konkursu przez macierzyste uczelnie artystyczne. Każda z Akademii Muzycznych wytypowała dwoje swoich najlepszych studentów - sopranistkę i tenora.

- Turniej to świetny sposób na pozyskiwanie dla teatrów tych młodych utalentowanych adeptów sztuki – podkreślił dyrektor Teatru Wielkiego w Łodzi oraz uznany śpiewak Dariusz Stachura.

W zaplanowanych na piątek i sobotę przesłuchaniach wystąpi siedmiu studentów i jedenaście studentek.

Ich wokalne umiejętności oceni pięcioosobowe jury, któremu przewodniczyć będzie wieloletni solista największych scen operowych na świecie Ryszard Karczykowski. Znaleźli się w nim także: solistka Teatru Wielkiego w Łodzi Joanna Woś, dyrektor łódzkiej opery Dariusz Stachura, muzykolog, krytyk i publicysta muzyczny Mateusz Borkowski oraz oboista i dyrygent Michał Kocimski.

Najlepsze w opinii jury młode głosy sopranowe i tenorowe wystąpią w niedzielnym koncercie laureatów na scenie łódzkiego Teatru Wielkiego (godz. 18).

Patronem turnieju jest Romuald Tesarowicz, wybitny śpiewak-bas, występujący niemal na wszystkich kontynentach, wieloletni solista Teatru Wielkiego w Łodzi, który na przestrzeni swojej kariery wykreował wiele niezapomnianych ról.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne