EN

12.05.2021, 13:41 Wersja do druku

Łódź. Teatr Nowy wraca do gry

I to już od 30 maja. Na ten dzień, tuż przed Dniem Dziecka, Teatr przygotował dla swoich widzów propozycję spędzenia rodzinnego popołudnia na spektaklu „My, psy” – godz. 16.00 Duża Scena, ul. Więckowskiego 15.

fot. mat. teatru

Na scenę Nowego wraca IMPRO w nowej odsłonie, ale z doskonale znanymi publiczności aktorami! Miłośników tej formy zapraszamy

29 maja na 19.00 również na Dużą Scenę przy ul. Więckowskiego 15 na „A niech to miłość!” - improwizowaną komedię romantyczną i 5 czerwca na godzinę 21:30 na „Impro Shoty”.

30 maja na Małej Scenie o godz. 19.15 można będzie zobaczyć przedstawienie „Kto odkrył Amerykę?” w reż. Macieja Wojtyszki z Jolantą Jackowską i Katarzyną Żuk.

fot. mat. teatru

Czerwiec w Teatrze Nowym zapowiada się bardzo intensywnie


Przygotowaliśmy dla naszych widzów aż trzy premiery – mówi osoba z działu marketingu.

11 czerwca zapraszamy na pierwszy spektakl w ramach projektu Nowy i Młodzi, czyli „Kto nie ma nic, ten może wszystko”.

Spektakl ten to kolektywna praca czwórki studentek i studentów z Wydziału Reżyserii Dramatu Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie – Olgi Ciężkowskiej, Macieja Hanuska, Miry Mańka i Wojtka Rodaka, którzy we współpracy ze studentami Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi stworzyli spektakl opowiadający cztery historie łodzian, którzy odważyli się sięgnąć po swoje marzenia wbrew wszystkiemu i wszystkim.

Te historie składają się na tkankę Miasta, jego niejednorodną tożsamość – często wypartą/zapomnianą/zatartą.

„Edward drugi”/ fot. HaWa

11 czerwca Teatr planuje także niespodziankę dla swoich widzów. Premierze spektaklu będzie towarzyszyło odsłonięcie muralu, który powstaje na budynku Teatru, od ulicy Zachodniej. Został on stworzony we współpracy z Fundacją Urban Forms, a autorką projektu,jak i nowej oprawy graficznej Teatru, jest Ola Jasionowska – graficzka, ilustratorka, pomysłodawczyni symbolu Strajku Kobiet. Mural został ufundowany przez Fundację LodzArte. Jego odsłonięcie odbędzie się 11 czerwca o godzinie 17:30.

Druga premiera to spektakl w reżyserii Remigiusza Brzyka, znanego łódzkiej publiczności między innymi z realizacji nagradzanej „Ziemi obiecanej” z 2015 roku. Tym razem reżyser przygląda się wydarzeniom z 1968 roku, mając na myśli nie tylko demonstracje marcowe, ale wiele innych zdarzeń, które mocno odcisnęły się na kartach historii polskiej i światowej.

Premiera „1968/ Biegnij, mała, biegnij” odbędzie się 18 czerwca o godzinie 19:00 na Dużej Scenie.

Sezon teatralny w tym roku skończy się wyjątkowo późno. Teatr Nowy gra niemal do końca czerwca.

25 (premiera) i 26 czerwca zagramy spektakl „Edward drugi” w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza.

Ze względu na obostrzenia, zmuszeni byliśmy przesuwać premierę kilkukrotnie. Mamy nadzieję, że publiczność przed wakacjami dopisze, ponieważ warto będzie zobaczyć te wyjątkowe kreacje aktorskie naszego zespołu.

Warto zauważyć, że w spektaklu „Edward drugi” w roli tytułowej zobaczymy gościnnie Piotra Cyrwusa.

Szczegółowy repertuar i informacje o biletach znajdują się na stronie internetowej Teatru www.nowy.pl.

Już od 25 maja zapraszamy do kasy stacjonarnej przy ul. Zachodniej 93, od wtorku do soboty w godz. 12.00 – 19.00i na godzinę przed spektaklem oraz do kasy przy ul.   Więckowskiego 15.


„My, psy”/ fot. HaWa

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

12.05.2021