EN

30.12.2021, 11:56 Wersja do druku

Łódź. Teatr Muzyczny nadaje na falach Radia Lutnia

Inne aktualności

Radio Lutnia nadaje swoje audycje z Teatru Muzycznego - jest dostępne na częstotliwości 90,08 FM i w internecie

O kulturze, propozycjach repertuarowych łódzkiego Teatru Muzycznego, planach artystów różnych dziedzin rozmawiają goście audycji Radia Lutnia. Jednej z nielicznych rozgłośni, prowadzonych przez instytucję kultury.

Radio Lutnia zainaugurowało swoją działalność w październiku ubiegłego roku, z okazji jubileuszu 75-lecia Teatru Muzycznego w Łodzi. Stacja funkcjonuje z przerwami, korzysta bowiem z pozwoleń na nadawanie okazjonalne (obecne wygaśnie 5 stycznia). Radia Lutnia można słuchać na częstotliwości 90,08 FM oraz w internecie. - Radio Lutnia to świetna forma kontaktu z naszą publicznością - zapewnia Grażyna Posmykiewicz, dyrektor Teatru Muzycznego. - Proponujemy mnóstwo muzyki, zakulisowe ciekawostki, spotkania z artystami z łódzkich instytucji kultury, nie tylko teatrów. Radio Lutnia daje czas na długie rozmowy i ciekawe spotkania.

Program Radia Lutnia wypełnia emitowana non stop muzyka bez reklam oraz audycje na żywo. Tych ostatnich można wysłuchać w każdą środę od godz. 14.30. W ramach „Kulturalnej środy" powróciły serwisy informacyjne i audycje „Trzymaj z Kulturą" oraz „O-Twórz Teatr", ale pojawiły się też nowości, jak Łódzki Subiektywny Kalendarz Kulturalny, czy spotkania z Kolorkiem, przeznaczone dla młodszych słuchaczy.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Teatr Muzyczny nadaje na falach Radia Lutnia

Źródło:

POLSKA Dziennik Łódzki Nr 303