EN
22.03.2021, 08:37 Wersja do druku

Szkoła Filmowa w Łodzi. Absolwentka: Najbardziej boli, że wulgaryzmy, wyśmiewanie były normą

Szkoła Filmowa w Łodzi mierzy się z oskarżeniami o tolerowanie przemocy wobec studentów. - Potrzebne jest wyraźne zdefiniowanie granic. Do sytuacji przemocowych dochodziło również podczas egzaminów rocznych, kiedy na sali nie był jeden profesor, ale 10-15 - mówi Daria Kasperek, absolwentka uczelni.


Szkoła Filmowa w Łodzi. Anna Paliga opisała historie związane ze stosowaniem przemocy wobec studentów Filmówki. Jej list wywołał kolejne reakcje i komentarze, także wśród absolwentów tej uczelni. Oświadczenie wydała również obecna rektor Szkoły Filmowej w Łodzi, przeprosiła w nim studentów i zapowiedziała wyciągnięcie konsekwencji wobec winnych osób. W poniedziałek, 22 marca, w Szkole Filmowej odbędzie się posiedzenie Komisji Antymobbingowej i Antydyskryminacyjnej.

Szkoła Filmowa w Łodzi mierzy się z oskarżeniami o tolerowanie przemocy

Rozmowa z reżyserką Darią Kasperek, która studiowała w Szkole Filmowej w Łodzi w latach 2013-2020.

"Żyję tym, co dzieje się w mediach po tym, jak Anna Paliga – absolwentka wydziału aktorskiego – zdecydowała się ujawnić nazwiska i przemocowe sytuacje, których doświadczyła ona lub jej znajomi podczas studiów w Szkole Filmowej w Łodzi. I cóż. Ania, nigdy nie będziesz szła sama! Ja też doświadczyłam przemocy psychicznej. I nie mogę uwierzyć w to, że M. G., były rektor naszej uczelni, odważa się teraz publicznie nazywać słowa Ani nieprawdziwymi" - napisała na Facebooku Daria Kasperek.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Szkoła Filmowa w Łodzi. Absolwentka: Najbardziej boli, że wulgaryzmy, wyśmiewanie były normą

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Łódź” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Małgorzata Szlachetka

Data publikacji oryginału:

22.03.2021

Wątki tematyczne