EN

5.09.2020, 13:27 Wersja do druku

Łódź. Rogucki i Karaś na scenie plenerowej Festiwalu Łódź Czterech Kultur

W ramach tegorocznego Festiwalu Łódź Czterech Kultur (FŁ4K) w sobotę wieczorem na scenie plenerowej Polskiego Radia Łódź wystąpi duet Karaś/Rogucki – informuje PAP dyrektor programowy rozgłośni Marcin Wąsiewicz.

mat. festiwalu

Podczas koncertu Piotr Rogucki i Jakub Karaś wykonają m.in. „Motoryzacyjno-katastroficzne erotyki” z płyty „Ostatni bastion romantyzmu.”

„Paradoksalnie to pandemia doprowadziła do współpracy Polskiego Radia Łódź z FŁ4K. My zaoferowaliśmy nasz profesjonalny zespół i nasze kameralne ogrody na tyłach rozgłośni, gdzie w latach 90. ub. wieku realizowane były słynne koncert Bez prądu, festiwal - czołówkę twórców, którzy występują na plenerowej scenie muzycznej” – powiedział PAP dyrektor PRŁ Marcin Wąsiewicz.

„Jeszcze w maju były wątpliwości, czy z powodu pandemii uda nam się zrealizować plany w tegorocznej edycji festiwalu” – mówiła producentka FŁ4K Kamila Golik. „Teraz starujemy pełni optymizmu” – dodała.

Pomimo obostrzeń związanych z epidemią SARS–CoV-2, festiwal odbywa się z udziałem publiczności, ale z zachowaniem specjalnych norm sanitarnych.

Sobotni koncert duetu Rogucki/Karaś rozpocznie o godz. 20.00. Transmisja na antenie PRŁ.

W niedzielę, 6 września, koncert w wykonaniu wykładowców i studentów Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Łodzi w studiu im. H. Debicha w Polskim Radiu Łódź, którego będzie można posłuchać na antenie PRŁ oraz obejrzeć w mediach społecznościowych.

Organizatorzy przygotowali również wiele wydarzeń teatralnych. Więcej na stronie 4kultury.pl.

Festiwal Łódź Czterech Kultur organizowany jest od 2010 roku i nawiązuje do, wymyślonego przez nieżyjącego już Witolda Knychalskiego, Festiwalu Dialogu Czterech Kultur, który odbywał się od 2002 do 2009 roku.

Nazwa związana jest z dziedzictwem Łodzi i wpływu na rozwój miasta kultur ludzi współtworzących miasto. Chodzi o Polaków, Żydów, Rosjan i Niemców. 

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne