21.09.2021, 15:11 Wersja do druku

Łódź. Premierowa "Pretty Woman" w sobotę

Na ten dzień wielbiciele łódzkiego Teatru Muzycznego czekali długo. 25 września publiczność będzie mogła zobaczyć porywającą historię o miłości, czyli „Pretty Woman”.

Marta Wiejak i Malwina Kusior - odtwórczynie roli Vivian w spektaklu / fot. Justyna Tomaczak

 „Pretty Woman” to nowa repertuarowa propozycja Teatru Muzycznego w Łodzi, który w ostatnich latach przyzwyczaił publiczność do mocnych tytułów, realizowanych z rozmachem. Propozycja zarówno dla miłośników musicalu, jak i fanów znanego filmu z Julią Roberts i Richardem Gerem.

– Naszą wersję przepełnia specyficzna nostalgia za latami 90. przejawiająca się rozmachem w sferze wizualnej: od kostiumów po scenografię. Ale jeszcze ważniejsze jest to, że przeniesienie tej historii w mury teatru daje nam możliwość innego spojrzenia na samą relację bohaterów tej opowieści o miłości – zapowiada Jakub Szydłowski, reżyser musicalu, a zarazem dyrektor artystyczny teatru Muzycznego w Łodzi.

W roli Vivian, dziewczyny, pracującej przy Hollywood Boulevard publiczność zobaczy Malwinę Kusior i Martę Wiejak. – Każda z nich tworzy swoją rolę w pewnych wyznaczonych ramach, jednak to będą dwie zupełnie różne Vivian, gdyż obie te fantastyczne aktorki budują postać przez pryzmat swojej osobowości. Vivian Malwiny jest bardziej spontaniczna, żywiołowa nawet bezczelna. Z kolei Vivian Marty to siła delikatności i pewność doświadczenia – zdradza reżyser.
Przystojnego, zdystansowanego do rzeczywistości i świata biznesmena – Edwarda grać będzie trzech aktorów: Rafał Szatan, Marcin Jajkiewicz oraz Tomasz Bacajewski.

W pozostałych rolach wystąpią Małgorzata Chruściel i Dagmara Rybak w roli Kit – przyjaciółki Vivian, a także Paweł Erdman i Tomasza Steciuk w roli Pana Thompsona – sympatycznego menedżera Beverly Wilshire Hotel.
Postać wesołego sprzedawcy map – Happy Mana – stworzą Karol Drozd i Maciej Pawlak, bezwzględnego prawnika, biznesowego partnera Edwarda – Philipa Stuckeya – zagrają Piotr Płuska i Marcin Sosiński, zaś w rolę kontrahenta Edwarda

– Jamesa Morse’a wcieli się Andrzej Orechwo.
Kierownictwo muzyczne nad spektaklem sprawuje Jakub Lubowicz, za scenografię odpowiada zaś Grzegorz Policiński. Kostiumy przygotuje Anna Chadaj, a choreografię opracował Jarosław Staniek przy współpracy z Katarzyną Zielonką. Autorem przekładu tekstu jest Daniel Wyszogrodzki.

Źródło:

Materiał nadesłany