EN
15.03.2022, 10:09 Wersja do druku

Łódź. Premiera musicalu „Preludia” w Teatrze Muzycznym przełożona

Inne aktualności

Premiera musicalu „Preludia” amerykańskiego kompozytora Dave'a Malloya miała otworzyć za trzy tygodnie festiwal Off-Północna w łódzkim Teatrze Muzycznym. Realizatorzy zdecydowali jednak przełożyć pokaz na inny termin. Pisze Dariusz Pawłowski w „Dzienniku Łódzkim”.

- W geście solidarności z naszymi sąsiadami, w odpowiedzi na liczne apele o wykluczenie Federacji Rosyjskiej z wszelkich form współpracy i wstrzymanie się od propagowania tego, co z jej historią i kulturą jest związane, a także w obawie o mylne odczytanie przekazu muzycznej opowieści o słynnym rosyjskim kompozytorze Siergieju Rachmaninowie zdecydowaliśmy o przeniesieniu premiery „Preludiów" na dogodniejszy czas - wyjaśnia Grażyna Posmykiewicz, dyrektor Teatru Muzycznego.

- Słowa, które jeszcze kilka tygodni temu były zupełnie neutralne, dziś brzmią jak silna prowokacja, a tego nie chcemy - dodaje Tadeusz Kabicz, reżyser musicalu „Preludia". Jednak artyści zaangażowani w ten projekt wystąpią zgodnie z planem - na 2 kwietnia przygotowują bowiem specjalny koncert.

- Chcemy podzielić się z widzami naszymi emocjami i odczuciami w tym trudnym, przedziwnym czasie - mówi Tadeusz Kabicz. Reżyser zapowiada, że na program koncertu złoży się blisko dwadzieścia utworów, między innymi „Blowin' in the wind" Boba Dylana, „Yesterday" The Beatles, „Wiosna przyjdzie i tak" z repertuaru Kayah, „Goodbye/Boomboom" z cyklu „Elegie" Williama Fin-na. W koncercie zrealizowanym pod kierownictwem muzycznym Kariny Komendery wystąpią artyści, których festiwalowa publiczność zobaczyć miała w „Preludiach": Maciej Pawlak, Katarzyna Walczak, Joanna Gorzała, Paweł Erdman oraz Marcin Januszkiewicz. Koncert rozpocznie się o godz. 19, festiwal Off-Północna zaś potrwa do 10 kwietnia.

Tytuł oryginalny

Premiera musicalu „Preludia" w Teatrze Muzycznym przełożona

Źródło:

„Polska Dziennik Łódzki” nr 61

Wątki tematyczne