EN

19.12.2022, 08:44 Wersja do druku

Łódź. Pokaz lubelskiego spektaklu „Love Matter” w Szwalni

Materia zaprasza na najnowszy spektakl Lubelskiego Teatru Tańca „Love Matter” w choreografii Elisabetty Consonni z udziałem Beaty Mysiak i Mikołaja Karczewskiego. Pokaz odbywa się w ramach programu Przestrzenie Sztuki, gościnnie w Teatrze Szwalnia - filii Miejskiej Strefy Kultury.

fot. Maciej Rukasz / mat. teatru

O spektaklu

Widzisz, tam, pomiędzy? Tak. Nazywamy to pustką. Spójrz, posłuchaj - "słuchanie niczego wymaga wyjątkowej uwagi na każdy subtelny szczegół" (Karen Barad).

Co tam jest? Nieskończona ilość możliwości i rzeczywistości łączących się w tym "spotkaniu w połowie drogi". Tam, w połowie drogi, nie chodzi już o nas, ale o niekończącą się dynamikę między nami. Karen Barad nazywa to "intra-akcją".

Czym jest "intra-akcja"? To działanie, w którym sama relacja jest o wiele ważniejsza od ciebie czy ode mnie. W ramach "intra-akcji" obie osoby są odpowiedzialne za siebie nawzajem. Są w stanie zareagować. Muszą stale reagować i słuchać, reagować i słuchać. Słuchaj i reaguj.

Zachodzi zgodność. Czasami. Jak magia. Ale właśnie wtedy, gdy jesteśmy w relacji, w której porzucamy indywidualne chęci i pragnienia.

Jak mogę przestać chcieć i pragnąć? Nie wiem. Staraj się zachowywać jak materia. Postrzegaj siebie jako materię.

Jakie jest przeznaczenie materii? Miłość.


BIOGRAM autorki choreografii:

Elisabetta Consonni choreografuje wszystko: istoty ludzkie i nie-ludzkie, ruchome i nie-ruchome obiekty, mapy, szczeliny oraz tymczasowe grupy społeczne w przestrzeni publicznej. Ukończyła University of Bologna I London Contemporary Dance School. Pogłębiała swoje artystyczne poszukiwania mieszkając i pracując w Holandii (2004-2009) oraz w Polsce (2013-2015). Mieszka i tworzy w Mediolanie.

Współpracowała z następującymi instytucjami przy swoich dotychczasowych projektach: Teatro Grande di Brescia (IT), Centro Nazionale della Danza Virgilio Sieni (IT), Ariella Vidach AiEP (IT), Konfrontacje Teatralne (PL), Biennale Danza Venice (IT), Orlando Festival (IT), Pergine Festival (IT), Lavanderia a Vapore (IT) oraz prezentowała swoje spektakle na festiwalach: Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca w Lublinie (PL), Biennale Danza di Venezia (IT), Cantieri Culturali Isolotto (IT), Zona K (IT), Indisciplinarte Terni (IT), Fog Festival (IT), Danae Festival (IT), Le Alleanze dei Corpi (IT) Farout (IT), Camposud 2021 (IT), Festival Periferico (IT).

KIEDY: poniedziałek 19.12.2022 o godzinie 19:00
GDZIE: Teatr Szwalnia, ul. Andrzeja Struga 90
BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI
obowiązkowa rezerwacja wejściówki na portalu evenea:
https://app.evenea.pl/event/lovematter/

DOSTĘPNOŚĆ
Budynek nie jest w pełni przystosowany dla osób z niepełnosprawnością ruchową, barierę architektoniczną stanowią 3 schody przed wejściem do budynku. Osoby z trudnościami w poruszaniu, które chcą skontaktować się z nami, prosimy pisać na: [email protected]


Love matter / Lubelski Teatr Tańca

Love matter / Lubelski Teatr Tańca
Choreografia i koncepcja: Elisabetta Consonni
Taniec: Mikołaj Karczewski, Beata Mysiak
Światło: Grzegorz Polak
Wsparcie dramaturgiczne: Konrad Kurowski
Oryginalna kompozycja muzyczna: Maurizio Rinaldi
Produkcja: Anna Kalita, Konrad Kurowski
Premiera: 26. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca 2022, Centrum Kultury w Lublinie


PROGRAM PRZESTRZENIE SZTUKI

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

Operator: Materia

Partnerami projektu w Łodzi są: Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Miejska Strefa Kultury w Łodzi oraz Urząd Miasta Łodzi


Źródło:

Materiał nadesłany