15.01.2021, 11:47 Wersja do druku

Łódź. Owoce "Kultury w sieci"

Inne aktualności

Trwa podsumowania ubiegłorocznego programu Kultura w sieci, w którym z sukcesem wzięły udział wszystkie łódzkie instytucje kultury oraz liczne organizacje pozarządowe. Co równie jednak ważne, swoje autorskie propozycje przedstawili również artyści na co dzień pracujący w Łodzi.

Częścią programu ministra kultury rozstrzyganego w maju były trzymiesięczne stypendia, które otrzymało w sumie 2 tys. 223 artystów i twórców z całego kraju. W ramach części dotacyjnej natomiast wsparcie otrzymało 1.182 beneficjentów.

Co ciekawe, najwięcej stypendiów - 743 - zostało przyznanych w dziedzinie muzyki. Trudno wymienić wszystkie pomysły, które udało się zrealizować , ale w Łodzi był to np. projekt harfistki Teatru Wielkiego, Doroty Szyszkowskiej-Janiak, zatytułowany „Harfa leczy duszę" i skierowany do osób starszych i samotnych, skazanych na czasową izolację związaną z pandemią. Innym przedsięwzięciem był cykl opublikowanych na Youtube malowniczych klipów z przebojową muzyką w wykonaniu skrzypaczki Izabelli Żebrowskiej (na zdjęciu), która połączyła w swoim projekcie tęsknotę za występami przed publicznością z licznymi podróżami, które dzięki muzyce odbyła.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Łódzkie owoce Kultury w sieci

Źródło:

Kocham Łódź nr 2

Autor:

Dariusz Pawłowski

Data:

15.01.2021

Tematy w toku