EN

14.09.2020, 12:18 Wersja do druku

Łódź. Od września Teatr Powszechny będzie grać na żywo

W ostatnich miesiącach Teatr Powszechny w Łodzi nie przestał grać dla swoich widzów – ze względu na epidemię były to głównie działania w Internecie. Od marca co tydzień prezentuje premierowy odcinek serialu „Pomoc domowa radzi”. W czerwcu zagrał pierwszy w czasie pandemii spektakl w Teatrze Telewizji na żywo („Wykapany zięć”) dla ponad pół miliona widzów, a w lipcu odbyła się specjalna premiera emitowana na antenie Radia Łódź. 

mat. teatru

Od września Teatr zagra na dwóch scenach. Wymogi reżimu sanitarnego (co drugie miejsce wolne, obowiązek noszenia maseczek) nie są problemem dla widzów - duża część biletów już się sprzedała. Co zobaczymy we wrześniu? Na początek komedia „Pomoc domowa” – z przestrzeni internetowej Nadia wraca do przestrzeni teatralnej. Na Dużej Scenie zobaczyć będzie można też kultowe „Szalone nożyczki”.

23 września na Małej Scenie odbędzie się prapremiera sztuki Davida Craiga „Janek, król przeprowadzek” – w ramach „Dziecka w sytuacji”, autorskiego cyklu dyrektor Ewy Pilawskiej, która społecznie wyreżyserowała spektakl. Sztuka otrzymała wiele nagród – m.in. ,,Toronto’s Tony Award”. Grana jest w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Niemczech. W Polsce będzie wystawiona po raz pierwszy.

„Janek…” to metafora walki z przeciwnościami losu. Stawia pytania: jak samotnie mierzyć się ze światem, który nas przytłacza? Jak podjąć wyzwanie? Jak znaleźć w sobie siłę? Sztuka adresowana jest głównie do młodych widzów. Wszystkim przedstawieniom towarzyszyć będą autorskie warsztaty współprowadzone przez Andrzeja Jakubasa.  Na scenie zobaczymy Paulinę Nadel, Magdę Zając, Jakuba Kryształa i Michała Lachetę.

Pełny i repertuar i więcej informacji na stronie: powszechny.pl

Tytuł oryginalny

#WracamDoTeatru. Od września Teatr Powszechny będzie grać na żywo

Źródło:

Rynek Łódzki nr 9 (232)

Wątki tematyczne