EN

25.06.2020, 10:41 Wersja do druku

Łódź. Nowy odcinek internetowego serialu teatralnego

mat. teatru

Teatr Powszechny zaprasza na 12. odcinek serialu "Pomoc domowa radzi" udostępnianego w sieci. Premiera 25 czerwca o godz. 18.

Czy Nadii uda się rozwiązać problem kota - championa i załagodzić konflikt sąsiedzki? Czy Robert uporządkuje swoje sprawy osobiste? W kolejnym odcinku także fitness z Jane Fondą oraz dalsze perypetie bohaterów serialu. Czym nas tym razem zaskoczą? 25 czerwca o 18:00 na YouTubie Teatru Powszechnego w Łodzi premiera 12. odcinka internetowego serialu teatralnego „Pomoc domowa radzi”.
W najnowszym odcinku występują Marta Jarczewska, Jakub Kotyński, Jakub Kryształ i Arkadiusz Wójcik.
Główną bohaterką internetowego serialu jest Nadia, postać znana widzom z teatralnego cyklu, na który składają się cztery spektakle od wielu lat prezentowane na Dużej Scenie w Teatrze Powszechnym w Łodzi: „Boeing, Boeing”, „Pomoc domowa”, „Żona potrzebna od zaraz” oraz „Manewry weselne”. Główny bohater to inteligentny i wykształcony mężczyzna, który w wyniku okoliczności i sytuacji musiał znaleźć nowy pomysł na życie. Podobnie jak w kultowym polskim filmie „Poszukiwany, poszukiwana”, w którym Wojciech Pokora stworzył niezapomnianą kreację historyka sztuki zmuszonego do pracy w charakterze gosposi. Motyw mężczyzny grającego kobietę ma bardzo długie tradycje w kinie i teatrze, z których czerpie postać Nadii. Pierwowzorami kreacji są również role Dustina Hoffmana z „Tootsie czy Robina Williamsa z „Pani Doubtfire”.
Operator kamery, montaż: Rafał Czekajewski
Dźwięk, muzyka: Bartosz Adamiak
Opieka artystyczna: Ewa Pilawska
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu "Kultura w sieci".Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

25.06.2020

Wątki tematyczne