EN

5.01.2022, 08:40 Wersja do druku

Łódź. Koncert Wiedeński na dobry nowy rok w Filharmonii Łódzkiej

Inne aktualności

Noworoczna gala - Koncert Wiedeński zaplanowana jest na niedzielę 9 stycznia w sali koncertowej Filharmonii Łódzkiej. W programie wieczoru znajdą się między innymi arie, duety, walce i polki Johanna Straussa.

Jak zapewniają organizatorzy, Noworoczna gala - Koncert Wiedeński swoim charakterem nawiązuje do tradycji noworocznych koncertów odbywających się w Wiedniu oraz na scenach całego świata. Publiczność usłyszy przeboje Króla Walca - Johanna Straussa. Nie zabraknie też popisowych arii i duetów z: „Zemsty nietoperza”, „Księżniczki czardasza”, „Barona cygańskiego”, „Wesołej wdówki”, „Krainy uśmiechu”, czy walca „Nad pięknym modrym Dunajem”, „Marsza Radeckiego”, „Hava nagili”, utworów ze „Skrzypka na dachu”, czy pieśni neapolitańskie.

Poszczególne kompozycje będzie można usłyszeć wykonaniu Woytek Mrozek Chamber Orchestra oraz solistów sceny operetkowej, operowej i musicalowej. Wystąpią Agata Sava - mezzosopranistka, solistka opery w Pradze, absolwentka Hohschule fur Musik w Monachium; Irina Kasjanchuk - sopran, absolwentka kijowskiej Narodowej Akademii Muzycznej, obecnie solistka operetki kijowskiej; Wioleta Malchar - wokalistka, aktorka, pedagog, związana m.in. z Teatrem Rozrywki w Chorzowie; Aleksander Kruczek - tenor, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, współpracuje z Teatrem Wielkim w Warszawie oraz Poznaniu, solista w Narodni Divadlo Moravskoslezske w Czechach; Nazar Tatsyshyn - tenor, absolwent lwowskiej Narodowej Akademii Muzycznej, solista Filharmonii Lwowskiej oraz opery w Budapeszcie; Daniel Cebula-Orynicz, absolwent wydziału jazzu w Katowicach oraz skrzypek Artur Banaszkiewicz, który wcieli się w postać Johanna Straussa.

Całość poprowadzi dyrygent i wirtuoz klarnetu Woytek Mrozek. Galę wzbogaci udział tancerzy Baletu Opery Lwowskiej. Bilety na koncert, który rozpocznie się o godz. 17, kosztują 110 zł.

Tytuł oryginalny

Koncert Wiedeński na dobry nowy rok w Filharmonii Łódzkiej

Źródło:

Dziennik Łódzki online
Link do źródła