EN

25.11.2020, 11:04 Wersja do druku

Łódź. „Kobro” Teatru Nowego online

Teatr Nowy 27 listopada o godz. 19 zaprasza na premierę spektaklu Kobro w sieci.

fot. Janusz Szymański / mat. teatru

Ta doskonale znana i lubiana przez widzów sztuka, została zarejestrowana, a efekty tej pracy zobaczą Państwo już w piątek 27 listopada o godzinie 19:00. Spektakl zostanie udostępniony na stronie internetowej Teatru www.nowy.pl.
W dniu premiery, także o godzinie 19:00, na profilu Teatru na Facebooku odbędzie się tzw. „wspólne oglądanie”, podczas którego widzowie będą mogli komentować spektakl na żywo i dzielić się swoimi wrażeniami.

Kobro w reżyserii Iwony Siekierzyńskiej to sztuka Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk ukazująca portret kobiety, artystki, awangardystki - Katarzyny Kobro. Jest to pierwsza próba ukazania jej fascynującej historii nie przez pryzmat sławnego męża - Władysława Strzemińskiego. Dramatopisarka oddaje głos Katarzynie Kobro, ale też ich córce - Niki.  Za próbą rozrachunku dziecka z rodzicami kryją się pytania o cenę, jaką płaci artysta, gdy tworzy, o to czy połączenie działalności artystycznej z życiem prywatnym jest możliwe.

W spektaklu zobaczymy: Monikę Buchowiec, Joannę Król (gościnnie), Przemysława Dąbrowskiego, Wojciecha Droszczyńskiego i Krzysztofa Pyziaka.

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

25.11.2020

Wątki tematyczne