EN

29.04.2022, 09:03 Wersja do druku

Łódź. „Imagine" Lupy w Powszechnym

Najnowszy spektakl Krystiana Lupy,można zobaczyć w weekend na Dużej Scenie Teatru Powszechnego.

fot. Natalia Kabanow / mat. teatru

W Teatrze Powszechnym można zobaczyć „Imagine" - najnowsze przedstawienie jednego z najwybitniejszych twórców współczesnego teatru, Krystiana Lupy. Premiera odbyła się kilka dni temu.

Spektakl, który okrzyknięty został „najbardziej wyczekiwaną premierą teatralną tego sezonu", miał światową prapremierę w ramach trwającego w Teatrze Powszechnym XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych.

„Imagine" to koprodukcja Teatru Powszechnego w Łodzi i Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hubnera w Warszawie, zrealizowana w ramach europejskiego projektu „Prospero. Extended Theatre" i przy wsparciu programu „Kreatywna Europa".

„Imagine..." to artystyczna podróż do świata kontrkultury, czasów tożsamościowej i kulturowej rewolucji przełomu lat 60. i 70 XX wieku. Krystian Lupa wychodząc od słów piosenki Johna Lennona „Imagine", zadaje pytanie o żywotność utopii w dzisiejszym świecie, zwłaszcza idei New Age, wizji świata bez wojen, państw, własności i nienawiści. Trwający sześć godzin spektakl prezentowany jest w piątek i sobotę, 29 i 30 kwietnia, od godz. 19. Przez cały w foyer teatru prezentowana jest również wystawa „Krystian Lupa. Wizje. Wglądy" poświęcona wybitnemu reżyserowi.

Źródło:

„Dziennik Łódzki ” nr 99