EN
7.12.2022, 08:07 Wersja do druku

Łódź. Grudzień w Teatrze Nowym

mat. teatru

W grudniu w łódzkim Teatrze Nowym wspólne kolędowanie i prapremiera „Smoleńsk Late Night Show”.

Nowy Rok bieży… i na tę okoliczność Aktorzy i Aktorki, Amatorzy i Amatorki oraz cały zespół Teatru Nowego serdecznie zapraszają łodzianki, łodzian i osoby przyjezdne w niedzielę
11 grudnia o godz. 12.00. do wspólnego śpiewania kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych.

W rodzinnej atmosferze na Dużej Scenie przy Więckowskiego 15 obok artystów i artystek wystąpią młodzi adepci i adeptki sztuki teatralnej z Koła i Studium Teatralnego, a obok tradycyjnych utworów zabrzmią wiersze w oryginalnych interpretacjach, piosenki całkiem poważne i radosne gwiazdkowe hity – w programie poza „Gwiazdą” Leopolda Staffa, „Pasterką” Jerzego Lieberta, „Cichą nocą”, „Do szopy, hej pasterze” czy „Dzisiaj w Betlejem” są także: „Wigilia 1981” Mirka Czyżykiewicza i „Last Christmas”.

Po koncercie w foyer teatru będzie można kupić bombki choinkowe ozdobione i podpisane przez Aktorów i Aktorki Nowego; całość funduszy z ich sprzedaży oraz wszelkie dobrowolne datki zostaną przekazane podopiecznym Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci Łupkowa.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Prapremiera „Smoleńsk Late Night Show”

Charyzmatyczny konferansjer, komik i prowokator Conan Barbarzyńca nie bierze jeńców. Wraz z „ekspertami codzienności” w cotygodniowym late night show bezpardonowo obnaża prawdę na temat najbardziej palących problemów społecznych. Stawia pytania, które każde chciałby zadać, opakowując je w czarny humor i niespodziewane wzruszenia.

W najnowszym odcinku: katastrofa rządowego samolotu Tu-154 pod Smoleńskiem i wyjątkowi goście. Czy humor leczy rany? A może je zadaje? Jak wyglądałaby Polska bez Smoleńska? I co sprawia, że samolot w ogóle się wznosi?

Czerpiąc z formuły late night talk show, najnowsza premiera Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, realizowana w ramach projektu „Nowy i Młodzi”, porusza temat zbiorowej traumy, nieprzeżytej żałoby i roli mediów w podsycaniu sporów. Poprzez powołanie do życia fikcyjnej figury kontrowersyjnego showmana bada potencjał oczyszczający, który tkwi w radykalnym humorze. Sięga po doświadczenia tych, którzy doskonale pamiętają 10 kwietnia 2010 roku, i tych, którzy urodzili się za późno, żeby pamiętać, ale przyszło im żyć w klimacie społecznym wytworzonym po katastrofie.

Czy tragedia smoleńska wywołała podziały, czy jedynie ujawniła skrywane resentymenty? Czy możliwe jest wykonanie kroku wstecz i wskazanie momentu, w którym rozpadła się wspólnota? A może nigdy jej nie było? Jak miesza się prywatne z publicznym? Co jest prywatnym Smoleńskiem każdego z nas?

To wszystko i jeszcze więcej w „Smoleńsk Late Night Show”!

Prapremiera: 17 grudnia 2022 roku, Mała Scena

Reżyseria: Jakub Zalasa | Dramaturgia: Piotr Pacześniak | Scenariusz: Piotr Pacześniak, Jakub Zalasa, Bartosz Cwaliński | Scenografia i kostiumy: Mirek Kaczmarek | Video: Adrian Cognac | Muzyka: Jakub Zalasa i Piotr Pacześniak | Choreografia: Anna Obszańska | Inspicjentka: Hanna Molenda

Występują: Karolina Bednarek (debiut), Bartosz Cwaliński (debiut), Łukasz Gosławski, Paweł Kos, Damian Sosnowski .

Gramy:
17.12.22/prapremiera - KUP BILET
18.12.22 - KUP BILET
30.12.22 - KUP BILET

Źródło:

Materiał nadesłany