EN

7.10.2020, 14:11 Wersja do druku

Łódź. „Garażowe historie” Gustawa

„Garażowe historie” to nowy projekt Fundacji Tworzenia i Promowania Sztuki - ależ Gustawie! specjalizującej się w sztuce lalkarskiej oraz działaniach w nietypowy sposób promujących kulturę.

fot. mat. organizatora

fot. mat. organizatora

Zwykle samochód i jakieś niepotrzebne rzeczy. Ale ten z „Garażowych historii” ma wyjątkowych mieszkańców… Poznajcie Gustawa i jego nowych przyjaciół!

Gustaw jest kudłaty, pomarańczowy i wesoły. Interesuje się kulturą i uwielbia o niej rozmawiać. I jest bohaterem serialu! „Garażowe historie” to seria siedmiu krótkich filmów kierowanych do dzieci w wieku od 3 do 6 lat i ich opiekunów. W każdym z odcinków w dowcipny i przystępny dla dzieci sposób zostaną omówione wybrane dziedziny kultury: teatr, literatura, filozofia, muzyka, taniec, malarstwo, fotografia. Widzowie poznają też współczesne i klasyczne dzieła polskiej literatury dziecięcej.

„Tym razem korzystamy z lalek typu muppet, bo mają niesamowite możliwości i świetnie wypadają przed kamerą. Potrafią być też bardzo zabawne. Brakuje dziś takich programów dla dzieciaków jak „Ulica Sezamkowa”, którą się inspirujemy” – jak powiedziała Anna Zadęcka, prezes Fundacji.

Filmy są sukcesywnie udostępniane na kanale YouTube, stronie internetowej, portalu Facebook i stronie www Fundacji ależ – Gustawie!

Bezpośrednie linki do filmów na You Tube:

Literatura : https://www.youtube.com/watch?v=YZhZJ_zPOoA

Filozofia: https://www.youtube.com/watch?v=ZXDlQp_9sFU

Kolejne odcinki będą sukcesywnie dodawane na platformie You Tube, fb Fundacji https://www.facebook.com/alezGustawie i stronie www http://alezgustawie.pl/gustaw/

Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu “Kultura w sieci”

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

07.10.2020