EN
17.08.2020, 15:52 Wersja do druku

Łódź. "El credito" na scenie ArtKombinatu

Do rozpoczęcia sezonu teatralnego pozostało jeszcze trochę czasu, ale ArtKombinat już teraz chce zaprezentować publiczności zabawny i nieco przekorny spektakl EL CREDITO, z Marcelem Wiercichowskim i Przemkiem Sadowskim w rolach głównych.

Spektakl na żywo z udziałem publiczności transmitowany będzie również w Internecie. Będzie więc okazja do obejrzenia spektaklu w warunkach wakacyjnych.

22.08.2020 | GODZINA 20:00 | EL CREDITO

bilety na widownię w cenie 50 zł KUP TUTAJ
bilety do streamingu LIVE w cenie 15 zł KUP TUTAJ
Spektakl dostępny będzie na kanale https://live.artkombinat.pl/

o spektaklu…

Pozornie zwyczajna historia: do banku przychodzi klient, chce dostać kredyt. Jest jednak pewien problem – nie dysponuje żadnym zabezpieczeniem finansowym. Kiedy bankier definitywnie odmawia mu przyznania pożyczki, zdesperowany klient sięga pod dość nietypowy szantaż. Jaki? Nie zdradzę, nie będę psuć Państwu niespodzianki. „Kredyt” autorstwa katalońskiego pisarza Jordi Galcerana to komedia pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, żywych dialogów podszytych inteligentną ironią i humorem. Trzyma w napięciu do ostatniej sceny, a opowiada historię nader współczesną. Oto do dyrektora banku przychodzi klient z prośbą o pożyczkę. Jednak jej otrzymanie graniczy niemal z cudem, zwłaszcza gdy nie ma się żadnego zabezpieczenia finansowego. Dlatego czasem szczęściu trzeba pomóc… szantażem. Szef banku podjudzany przez bezczelnie pewnego siebie przyszłego kredytobiorcę toczy walkę między rozsądkiem a emocjami. Dodajmy jeszcze, że przedmiotem intrygi jest kobieta – a więc wszystko może się zdarzyć! Tekst powstał dwa lata temu i z powodzeniem grany jest w Hiszpanii, Argentynie, Grecji, Meksyku, Panamie, Finlandii, Peru, Niemczech, Austrii, Chile, na Węgrzech i we Włoszech. Jeden z aktorów występujących w hiszpańskiej realizacji sztuki powiedział: „Gdybyśmy przerywali grę po każdej salwie śmiechu, spektakl nigdy by się nie skończył.” To chyba najlepsza rekomendacja „Kredytu”.

występują…

W rolach głównych:
Przemysław Sadowski i Marcel Wiercichowski
Reż.: Marcel Wiercichowski
Opracowanie muzyczne: Marcel Wiercichowski/ Michał Woźniak
Reżyseria świateł i projekcje: Tomasz Wentland
Zdjęcia: Patrycja Wiercichowska

❗️ Zapraszamy do bezpiecznych, dezynfekowanych wnętrz teatru. Zapewniamy Państwu pełen komfort na widowni z dostępnymi miejscami w układzie szachownicy, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia. W kilku punktach na terenie obiektu znajdują się płyny do dezynfekcji. Dla Państwa bezpieczeństwa i komfortu po spektaklu otwieramy wszystkie dostępne w naszych przestrzeniach wyjścia.
Zapewniamy również możliwość zakupu maseczki. Do zobaczenia w ArtKombinat Scena Monopolis ❗️


Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne