EN

26.04.2021, 13:26 Wersja do druku

Łódź. "Don Carlos" z Teatru Wielkiego w TVP Kultura

Już w najbliższą niedzielę 2 maja na antenie TVP Kultura będzie można obejrzeć retransmisję opery „Don Carlos” Verdiego z Teatru Wielkiego w Łodzi z udziałem artystów światowego formatu: Aleksandry Kurzak, Roberta Alagni, Rafała Siwka, Andrzeja Dobbera oraz Moniki Ledzion-Porczyńskiej.

fot. Joanna Miklaszewska

 19 marca na deskach łódzkiej opery wystawiona i zarejestrowana została inscenizowana wersja koncertowa " Don Carlosa" Verdiego w reżyserii Michała Znanieckiego i pod muzycznym kierownictwem Vladimira Kiradjieva. Oprawa scenograficzna została przygotowana z wykorzystaniem obrazów Wojciecha Siudmaka, uważanego za głównego przedstawiciela realizmu fantastycznego.

Do udziału w tym wyjątkowym przedstawieniu dyrekcja Teatru Wielkiego w Łodzi zaprosiła światowej sławy solistów, za sprawą których wydarzenie było jednym z najbardziej wyczekiwanych w bieżącym sezonie artystycznym. W rolach głównych wystąpili: Aleksandra Kurzak (Elżbieta), Roberto Alagna (Don Carlos), Rafał Siwek (Filip II), Andrzej Dobber (Posa), Monika Ledzion-Porczyńska (Eboli) oraz soliści Teatru Wielkiego w Łodzi: Robert Ulatowski (Wielki Inkwizytor), Rafał Pikała (Mnich), Aleksandra Borkiewicz (Tybalt), Hanna Okońska (Głos z nieba), Michał Jan Barański (Lerma), Chór, Balet i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi oraz gościnnie w rolach Posłów Flandryjskich: Piotr Chłopicki, Adam Janicki, Marcel Orłowski, Szymon Raczkowski, Kamil Gruszczyński, Wojciech Dzwonkowski.

Wydarzenie zostanie wyemitowane na antenie TVP Kultura w niedzielę, 2 maja 2021 roku o godz. 13:55.

W najbliższy czwartek (29.04) natomiast - z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca - będzie można obejrzeć cieszący się niesłabnąca popularnością balet GREK ZORBA. Live streaming na platformie rozpocznie się o 18:30 live.bilety24.pl. Bilety w cenie 20 zł są dostępne do nabycia na stronie bilety24.pl (z przyczyn technicznych w dniu streamingu bilety będzie można kupić do godz. 17.30).

Źródło:

Materiał nadesłany