EN

30.09.2022, 12:20 Wersja do druku

Łódź. Aktor Teatru Powszechnego Piotr Lauks z Nagrodą Prezydenta Miasta

Wczoraj aktor Teatru Powszechnego w Łodzi Piotr Lauks otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Łodzi 2022 za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej. Podczas łódzkiej Inauguracji roku kulturalnego 2022/23 Nagrodę wręczyli Wiceprezydent Łodzi Małgorzata Moskwa-Wodnicka oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi Marcin Gołaszewski.

„Z całego serca gratulujemy naszemu aktorowi Piotrowi Lauksowi, który otrzymał dzisiaj Nagrodę Prezydenta Miasta Łodzi 2022. Jesteśmy dumni i szczęśliwi! Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!” – napisał Teatr na swoim profilu Facebookowym

Piotr Lauks jest jedną z dwóch osób, które w dziedzinie teatru zostały wyróżnione przez Prezydent Hannę Zdanowską („Srebrny pierścień” otrzymała Joanna Chmielecka – aktorka Teatru Chorea).

Piotr Lauks z Teatrem Powszechnym w Łodzi związany jest od 1991 roku. Stworzył tu kilkadziesiąt ról, między innymi w spektaklach w reżyserii Marcina Sławińskiego, Waldemara Śmigasiewicza, Eugeniusza Korina, Jacka Głomba, Wojciecha Adamczyka, Giovanny’ego Castellanosa, Adama Orzechowskiego czy Pawła Szkotaka. W 2011 roku wyreżyserował spektakl „Molier w pudełku”. Występował również w filmach, serialach i realizacjach Teatru Telewizji. Jest odznaczony Odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej oraz Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze „Gloria Artis”. Nagrodę Prezydenta Miasta Łodzi Piotr Lauks otrzymał na wniosek i z inicjatywy dyrektor Ewy Pilawskiej.

Źródło:

Materiał nadesłany