EN

23.09.2022, 13:18 Wersja do druku

Legnica. Teatr Modrzejewskiej na Dzień Solidarności z Osobami Chorymi na Schizofrenię

22 września w legnickim teatrze odbyła się konferencja prasowa Prezeski Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych Katarzyny Kaźmierczak oraz dyrektora Modrzejewskiej Jacka Głomba, którzy opowiedzieli o wspólnych planach na zbliżający się Dzień Solidarności z Osobami Chorymi na Schizofrenię.

fot. Karol Budrewicz/mat. teatru

- Teatr od lat pomaga organizacjom pozarządowym i ta nasza współpraca z SIT jest stała. Przypomnę, że Stowarzyszenie od lat prowadzi z Teatrem lekcje teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, ale też spotykamy się z Kasią Kaźmierczak przy różnych innych projektach. Teatr nie jest miejscem do terapii, ale jest miejscem, które pomaga ludziom żyć. To jest miejsce przyjazne, miejsce spotkań- powiedział dyrektor Jacek Głomb.

Co zaproponują legniczanom ludzie Modrzejewskiej oraz SIT-u z okazji wspomnianego Dnia Solidarności? Już od dziś w holu Starego Ratusza obejrzeć można wystawę obrazów „Wychodząc z cienia”, której uroczyste zamknięcie odbędzie się 29 września o godzinie 17.00. Poza tym w planie jest również spektakl oraz dyskusja panelowa.

- To jest wystawa prac uczestników Ośrodka Społecznej Aktywności, działającego w ramach projektu, który Stowarzyszenie realizuje w partnerstwie z Teatrem – zapowiada Katarzyna Kaźmierczak. - O godzinie 18.00 zostanie zagrany spektakl grupy Pogotowie Teatralne. Będzie to bajka, może to dość nietypowe, ale ostatni czas pokrzyżował nam trochę plany i ta bajka to jest jeszcze efekt tych działań popandemicznych. Po spektaklu odbędzie panel dyskusyjny pod tytułem „Wewnętrzne dziecko a zdrowie psychiczne”.

Spektakl proponowany na Dzień Solidarności z Osobami Chorymi na Schizofrenię nosi tytuł „Rozsypane poskładane”, bo jak mówi Katarzyna Kaźmierczak, „taki był ten ostatni czas”. Będzie to opowieść o tym, jak wspólnymi siłami, dzięki wzajemnej obecności i wsparciu, można nasz rozsypany świat złożyć na nowo.

Wstęp na przedstawienie jest bezpłatny, a darmowe wejściówki dostępne są w kasie Teatru.

Tytuł oryginalny

Poskładać rozsypany świat na Dzień Solidarności z Chorymi

Źródło:

@kt Legnicka Gazeta Teatralna online
Link do źródła

Autor:

Konrad Pruszyński

Data publikacji oryginału:

22.09.2022

Wątki tematyczne