EN

29.12.2021, 11:07 Wersja do druku

Legnica. Styczeń w Teatrze Modrzejewskiej dla najmłodszych widzów

Rok 2021 dobiega końca, warto zatem pochylić się nad styczniowymi propozycjami  repertuarowymi Teatru Modrzejewskiej. W pierwszym miesiącu nowego roku na Scenę Gadzickiego powróci wiele znanych widzom legnickiego teatru tytułów. Spora część z zapowiedzianych spektakli to propozycje idealne dla najmłodszych widzów oraz ich rodziców.

fot. Karol Budrewicz/mat. teatru

Rok na ziemi. Cztery pory roku

Czterdziestopięciominutowe przedstawienie według scenariusza i w reżyserii Joanny Gonschorek to barwna i niepozbawiona humoru opowieść o przemijaniu pór roku oraz kole życia. „Poprzez obrazy, doświadczenia, dźwięki, powtarzalność, tak lubianą przez najmłodsze dzieciaki, chcemy zachwycić i rozbawić naszego nowego widza, pokazać mu, że życie jest piękne, a świat przyjazny” - tłumaczyła reżyserka przedstawienia.

„Rok na ziemi” ma charakter interaktywny - dzieci zgromadzone na obrotowej widowni mają okazję wziąć aktywny udział w kreowaniu scenicznej przestrzeni. W różnorakich wyzwaniach najmłodszym widzom towarzyszyć będą postaci znane z przestrzeni miejskiej Legnicy (Julek, Filip czy Neptun). Całości dopełni łagodna muzyka Andrzeja Janigi.

- Chcemy dać dzieciom wszystko to, co lubią - wrażenia, śmiech, nową wiedzę. Chcemy wypuścić z teatru dzieci odważne, nie bojące się sztuki, postrzegające naturę jako wspaniały, pełen czułości i bezpieczny dom, bo czyż nie taki człowiek może prowadzić ten świat ku szczęśliwej przyszłości? - tak o historycznej, bo pierwszej produkcji legnickiego teatru stworzonej z myślą o najmłodszych widzach w wieku od roku do czterech lat mówiła Joanna Gonschorek.

„Rok na ziemi. Cztery pory roku” na Scenie Gadzickiego: 2 stycznia (12.00, 14.30, 16.00), 4 stycznia (10.00, 12.00) oraz 5 stycznia (10.00, 12.00).

Występują: Aleksandra Listwan, Zuza Motorniuk, Magda Skiba, Magdalena Biegańska, Mateusz Krzyk, Bartosz Bulanda, Andrzej Janiga, Amadeusz Naczyński, Julia Radecka.

fot. Karol Budrewicz/mat. teatru

Baśń o pięknej Parysadzie i ptaku Bulbulezarze

Kolejna, leśmianowska propozycja Teatru Modrzejewskiej na styczeń 2022 roku to rzecz przeznaczona przede wszystkim dla widzów nastoletnich, choć zarówno młodsi, jak i starsi odnajdą się w niej równie dobrze. Realizacja Bartosza Turzyńskiego to opowieść o miłości, wdzięczności i uporczywym poszukiwaniu szczęścia.

Piotr Kanikowski, 24legnica.pl: „Baśń” to żart na żarcie. Można ją oczywiście oglądać „po bożemu”, jak historię o przygodach pięknej księżniczki i jej odważnych braci albo metaforyczną opowieść o dojrzewaniu, przejściu z dzieciństwa do dorosłości. Wydaje mi się jednak, że spisana przez Leśmiana „klechda” stała się pretekstem do zabawy, jaka jest możliwa tylko w teatrze.

Grzegorz Ćwiertniewicz, Teatr dla Was: Bajka ta nie jest w żadnym razie dydaktyczno-moralizatorskim wykładem, poważną opowieścią, która powstała ku przestrodze. Dużo w niej mądrego humoru. Ogląda się ją naprawdę z zapartym tchem. Skłania do refleksji nad sensem życia, nad tym, co jest w nim tak naprawdę ważne.

„Baśń...” na Scenie Gadzickiego zaprezentowana zostanie: 12, 13 oraz 14 stycznia (godz. 11.00).

Występują: Mateusz Krzyk, Małgorzata Patryn / Aleksandra Listwan, Magda Skiba, Robert Gulaczyk / Jan Kowalewski, Bartosz Bulanda, Paweł Wolak (głos z offu), Ewa Galusińska, Anita Poddębniak, Małgorzata Urbańska, Gabriela Fabian.

Część biletów na styczniowe wydarzenia Teatru Modrzejewskiej nabywać można on-line za pośrednictwem strony internetowej, a pełen repertuar legnickiego teatru dostępny jest - TUTAJ.

Tytuł oryginalny

Styczeń w Modrzejewskiej dla najmłodszych widzów

Źródło:

@kt Legnicka Gazeta Teatralna online
Link do źródła