EN

11.09.2020, 13:09 Wersja do druku

Legnica. Bronią dyrektora Jacka Głomba

fot. Piotr Kanikowski

Blisko 700 osób podpisało petycję do marszałka, by nie ogłaszał konkursu na szefa teatru w Legnicy: "Jacek Głomb to dyrektorska pierwsza liga".

"Nie pozwólmy zniszczyć Teatru Modrzejewskiej w Legnicy" - pod taką petycją do marszałka Cezarego Przybylskiego oraz całego zarządu województwa podpisało się już blisko 700 osób. Są przeciwni organizowaniu konkursu na szefa tej placówki domagając się, by Jackowi Głombowi, przedłużono kontrakt na kolejne pięć sezonów.
Ludzie kultury oburzeni

"Jacek Głomb swoim autorskim sposobem zarządzania stworzył z prowincjonalnego teatru w Legnicy jedną z najbardziej rozpoznawalnych scen w Polsce, mającą wyrazisty charakter i własny, niepowtarzalny styl" - przypominają władzom Dolnego Śląska autorzy petycji: pracownicy Modrzejewskiej, Stowarzyszenie „Teatr Niezbędnie Potrzebny”, Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru Modrzejewskiej oraz widzowie. Tłumaczą, że Głomb to twórca wybitny, "dyrektorska pierwsza liga", a do Legnicy zapraszana jest obecnie czołówka polskich reżyserów teatralnych.

Ludzi kultury oburzyło tłumaczenie władz Dolnego Śląska ustami rzecznika Michała Nowakowskiego:  - Konkurs nie blokuje możliwości startu Jackowi Głombowi, ale może zgłoszą się do niego ludzie, którzy chcieliby pokierować taką flagową sceną.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Widzowie piszą do marszałka i bronią szefa teatru w Legnicy. "Jacek Głomb to dyrektorska pierwsza liga"

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Wrocław” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne