EN

3.09.2020, 08:25 Wersja do druku

Legnica. Władze województwa ogłaszają konkurs na dyrektora Teatru Modrzejewskiej

fot. Piotr Kanikowski

"To działanie polityczne" - tak pracownicy teatru w Legnicy ocenili ogłoszenie przez władze Dolnego Śląska konkursu na dyrektora. "Nie chcemy tu powtórki z Morawskiego, albo jakiegoś Misiewicza" - zaznaczają.

Władze województwa (Bezpartyjni Samorządowcy oraz Prawo i Sprawiedliwość) zdecydowały: będzie konkurs na dyrektora Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Jacek Głomb, który z sukcesami prowadzi placówkę od 26 lat.

Ma kontrakt do końca sierpnia przyszłego roku i nie może liczyć na jego przedłużenie. Choć w poprzednich latach nie było z tym problemów. I nawet Ministerstwo Kultury pod rządami Piotra Glińskiego nie oponowało.
W teatrze zaskoczenie

Swój konkursowy zamiar zarząd Dolnego Śląska ogłosił w ubiegłym tygodniu w BIP, a do „Modrzejewskiej” wysłał e-mail z informacją. „Jestem zaskoczony jej treścią” – napisał do pracowników dyrektor Głomb, który już w maju wystąpił do marszałka z prośbą, by prolongował mu umowę na kolejnych pięć sezonów.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Władze województwa ogłaszają konkurs na dyrektora teatru w Legnicy, choć obecny się sprawdza. "Ale działa w KOD i wsparł Trzaskowskiego"

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Wrocław” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne