EN
22.09.2021, 14:22 Wersja do druku

Kujawsko-Pomorskie. Walny Teatr z "Noem" w Nowym Dąbiu

W dniu 25.09.2021 (sobota) w Nowym Dąbiu, na boisku do piłki nożnej - odbędzie się ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA organizowane przez Niepubliczną Szkołę Podstawową w Nowym Dąbiu oraz Fundację Kultury Pozytywka, w ramach projektu Wieś Pełna Kultury. Startujemy o godzinie 14:30. Święto to jest coroczną tradycją wsi Nowe Dąbie. W programie m.in. - niezwykłe widowisko familijne – Walny Teatr - ,,Noe” (godzina 15:00).

fot. mat. teatru

Wydarzenie z udziałem publiczności. Walny Teatr ,,Noe” to spektakl o dyrygencie. Staje on przed zadaniem poprowadzenia koncertu z partytury „Potop”. Niestety Orkiestra przerażona zapisem treści koncertu ucieka. Dyrygent zostaje sam z instrumentami i rozczarowaną publicznością. Sprowokowany sytuacją sam staje się instrumentalistą. Zaczyna używać instrumentów, których dźwięki i słowa wskazują na zbliżający się nieuchronnie koniec. Dyrygent próbuje ten koniec powstrzymać, odwlec w czasie używając różnych forteli. Tworząc na żywo i historię i muzykę. Publiczność, zostaje wciągnięta do zabawy w odwlekanie końca. Do czasu, kiedy Dyrygent – Noe nie wsiada na Arkę – zaczyna koncert wraz z wybranymi przez siebie widzami. Koncert dobiega końca. Noe staje przed dylematem,…wysadza na ląd żonę i zwierzęta i płynie dalej.

--

Projekt Wieś Pełna Kultury zakłada różnorodne działania kulturalne na terenie gminy Łabiszyn w okresie lipiec - październik 2021. Przez cztery miesiące we wsiach Nowe Dąbie, Jeżewice oraz Rzywno organizowane będą wydarzenia kulturalne dla dzieci i dorosłych. W programie pojawią się między innymi: spektakle teatralne, koncerty, spotkania z bajarzami przy ognisku, kino pod chmurką, warsztaty, zabawy, konkursy oraz wspólne wyprawy.

Pragniemy wykorzystać potencjał oraz zaangażowanie mieszkańców tego niewielkiego obszaru wiejskiego, aby wspólnie animować lokalną społeczność do działań kulturalnych, organizując wartościowe wydarzenia skupiające publiczność z całej gminy. Kluczową kwestią w naszym projekcie jest oddolność działań oraz reagowanie na zapotrzebowanie mieszkańców. Planujemy połączyć zaangażowanie mieszkańców w życie lokalne z umożliwieniem dostępu do ciekawych wydarzeń kulturalnych.

Celem projektu jest maksymalne zaangażowanie mieszkańców w życie wsi oraz zachęcanie do aktywnego działania.

Źródło:

Materiał nadesłany