EN

25.08.2021, 08:40 Wersja do druku

Kujawsko-Pomorskie. ,,Kosmiczna podróż Guliwera” Kliniki Lalek w Jeżewicach

Fundacja Kultury Pozytywka  zaprasza w najbliższy czwartek na ogromne, niezapomniane widowisko familijne ,,Kosmiczna podróż Guliwera” w wykonaniu występującego na całym świecie Teatru Klinika Lalek.  Wydarzenie odbędzie się 26 sierpnia o godzinie 20:00 w Jeżewicach (Jeżewice 13 – gmina Łabiszyn). W spektaklu zobaczymy robiące wrażenie, największe w Europie 6 metrowe marionetki oraz niesamowitą 10 metrową scenografię. Całość dopełni fantastyczna oprawna świetlna i muzyczna. Wstęp jest bezpłatny.

fot. mat. teatru

"Kosmiczna podróż Guliwera" to spektakl dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jego premiera odbyła się w maju tego roku. W przedstawieniu razem z Guliwerem ruszamy w kolejną podróż. "Na magicznym statku Guliwera płyniemy do gwiazd. Tymczasem na podobieństwo meteorytu spada z nieba na Ziemię wielkie Kosmiczne Jajo z informacją dla ludzkości. Niefortunnie uderza prosto w okręt Guliwera i łamie go wpół. Następnie toczy się aż do Krainy Liliputów, gdzie nieustannie trwają absurdalne wojny. Teraz tylko Guliwer może pomóc Jaju wrócić na niebo, by spełniła się przepowiednia gwiazd o nowej erze miłości i szacunku wobec wszystkiego i wszystkich" – piszą o spektaklu twórcy.

WIEŚ PEŁNA KULTURY – KILKA SŁÓW O PROJEKCIE
Projekt Wieś Pełna Kultury zakłada różnorodne działania kulturalne na terenie gminy Łabiszyn w okresie lipiec - październik 2021. Przez cztery miesiące we wsiach Nowe Dąbie, Jeżewice oraz Rzywno organizowane będą wydarzenia kulturalne dla dzieci i dorosłych. W programie pojawią się między innymi: spektakle teatralne, koncerty, spotkania z bajarzami przy ognisku, kino pod chmurką, warsztaty, zabawy, konkursy oraz wspólne wyprawy.

Pragniemy wykorzystać potencjał oraz zaangażowanie mieszkańców tego niewielkiego obszaru wiejskiego, aby wspólnie animować lokalną społeczność do działań kulturalnych, organizując wartościowe wydarzenia skupiające publiczność z całej gminy. Kluczową kwestią w naszym projekcie jest oddolność działań oraz reagowanie na zapotrzebowanie mieszkańców. Planujemy połączyć zaangażowanie mieszkańców w życie lokalne z umożliwieniem dostępu do ciekawych wydarzeń kulturalnych.

Celem projektu jest maksymalne zaangażowanie mieszkańców w życie wsi oraz zachęcanie do aktywnego działania.

Strona projektu na FB: https://www.facebook.com/wiespelnakultury

Wydarzenie organizowane jest przez Fundację Kultury Pozytywka we współpracy z Burmistrzem Łabiszyna Jackiem Kaczmarkiem, Niepubliczną Szkołą Podstawową i Przedszkolem w Nowym Dąbiu, Sołtysem Nowego Dąbia oraz Łabiszyńskim Domem Kultury.

Projekt Wieś Pełna Kultury jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach Programu Kultura Dostępna.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne