EN

10.09.2020, 09:53 Wersja do druku

Kraków. Dzisiaj jest jutro – 99. Urodziny Stanisława Lema w Teatrze Groteska


Wrzesień w Krakowie zapowiada się niebywale, a to za sprawą obchodów 99. urodzin pisarza i futurologa Stanisława Lema.

W dniach 11-28 września w krakowskich teatrach będzie można zobaczyć spektakle oparte na najważniejszych dziełach autora, a towarzyszyć im będą wyjątkowe dyskusje. Wezmą w nich udział m.in. Jacek Dukaj, Agnieszka Gajewska, Łukasz Orbitowski i Wojciech Orliński,a widzowie będą mogli uczestniczyć w nich na żywo lub za pośrednictwem transmisji online na profilu facebookowym Krakowa Miasta Literatury UNESCO. 

19 września Teatr Groteska zaprasza na dyskusję Ludzie jak roboty, roboty jak ludzie, po którejzostaną zaprezentowane „Dzienniki Gwiazdowe” w reżyserii Adolfa Weltschka. Spektakl pełen ironii i dystansu dotyka współcześnie aktualnych i palących kwestii, analizuje miejsce człowieka we Wszechświecie, a także stawia zasadnicze pytania o znaczenie pamięci i obecność transcendencji w życiu człowieka. 

Przygody Ijona Tichego zaskakują wyrazistością przekazu, a plastyka dzieła sprawia, że widzowie na długo zapamiętają to wyjątkowe przedstawienie. Jego autorzy: reżyser Adolf Weltschek oraz autorka adaptacji i scenografii Małgorzata Zwolińska zawarli w tej Lemowskiej Odysei wnikliwą analizę ludzkiej natury, dzięki czemu każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z programem święta Dzisiaj jest jutro i do udziału w wydarzeniach, które poruszą najważniejsze tematy otaczającego nas świata mistrzowsko uchwycone przez Stanisława Lema.

Więcej informacji: 

Promocja: 12 663 48 22 wew. 257

Mat. Teatru

Źródło:

Materiał nadesłany