EN

22.09.2022, 14:14 Wersja do druku

Kraków. Zmarła Ewa Hełbicka – tancerka, choreografka, wieloletnia dyrektorka Szkoły Baletowej

Inne aktualności

Ze smutkiem informujemy, że w piątek, 16 września 2022 roku, w wieku 70 lat zmarła Ewa Hełbicka – pedagożka, tancerka, choreografka, wieloletnia dyrektorka Szkoły Baletowej w Krakowie.

Była absolwentką Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Społecznego Ogniska Baletowego Towarzystwa Muzycznego w Krakowie. Wiele lat pracowała jako tancerka w zespole Pieśni i Tańca „Krakus” oraz jako certyfikowana pedagożka i choreografka.

Całe swoje życie poświęciła szerzeniu kultury i sztuki, w szczególności baletu. Była wybitną pedagożką i choreografką grup dziecięcych. W 1990 roku objęła stanowisko dyrektorki Społecznej Szkoły Baletowej Towarzystwa Muzycznego, a w 1998 roku – Szkoły Baletowej w Krakowie, która dzięki jej staraniom w 1998 roku otrzymała wpis do Ewidencji Niepublicznych Szkół Artystycznych prowadzonej przez Ministra Kultury i Sztuki w Warszawie. Była fundatorką i dyrektorką Fundacji Edukacji Artystycznej, założonej w 2000 roku. W 2009 roku została odznaczona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w kaplicy na Cmentarzu Rakowickim w piątek, 23 września 2022 roku, o godz. 13.00, po czym nastąpi odprowadzenie ciała Zmarłej na miejsce wiecznego spoczynku w grobowcu rodzinnym.

Tytuł oryginalny

Zmarła Ewa Hełbicka

Źródło:

taniecpolska.pl
Link do źródła

Data publikacji oryginału:

22.09.2022

Wątki tematyczne