EN

23.08.2021, 16:44 Wersja do druku

Kraków. Z powodu podtopień spektakle na Scenie Pod Ratuszem odwołane

Z powodu podtopień Sceny Pod Ratuszem Teatru Ludowego w Krakowie spektakle w tym miejscu zostały odwołane do 6 września. Woda podchodzi z płyty Rynku Głównego, pod którą znajdują się scena i widownia.

Inne aktualności

Deszcz pada w Krakowie od godzin nocnych. Ostrzeżenie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej o intensywnych opadach i burzach obowiązuje w Małopolsce w poniedziałek od godz. 3 do 20.

Opady spowodowały podtopienia Sceny Pod Ratuszem Teatru Ludowego w Krakowie, która znajduje się w piwnicach wieży ratuszowej, w podziemiach Rynku Głównego. Przemoczone są m.in. ostatnie fotele na widowni.

„Ze względu na bezpieczeństwo naszych widzów zmuszeni jesteśmy odwołać zaplanowane spektakle. Obecnie czekamy na wyniki ekspertyzy” – powiedziała w poniedziałek PAP Beata Strama z działu promocji Teatru Ludowego. „Sytuacja, w której się znaleźliśmy jest dla nas bardzo trudna. Dołożymy wszelakich starań, aby jak najszybciej móc zaprosić publiczność do teatru” – dodała.

Placówka zakłada, że szybko da się zlokalizować główne źródło wody i do 6 września miejsce to będzie przywrócone do swojej funkcji.

Z informacji PAP wynika, że już wcześniej – podczas tegorocznych intensywnych opadów – dochodziło tu do przecieków, jednak niegroźnych.

Spektakle, które do 6 września miały być wystawiane na Scenie Pod Ratuszem, to „Wujaszek Wania” Małgorzaty Bogajewskiej i „Głos ludzki /Piaf” w reż. Macieja Namysło.

Teatr Ludowy, instytucja miejska, główną siedzibę ma w Nowej Hucie. Tutaj placówka remontuje i rozbudowuje budynek dawnej Stolarni, gdzie mieściła się wcześniej scena Nurt. Inwestycja warta 24 mln zł zakłada budowę m.in. dwóch scen teatralnych, pracownie, magazyny, sale edukacyjne, pokoje gościnne, strefę rekreacji. W nowym miejscu publiczność będzie mogła oglądać przedstawienia prawdopodobnie w 2022 r.

Ze względu na obecny brak miejsca na spektakle Teatr Ludowy rozważa wynajem sali.

Źródło:

PAP