EN
11.12.2020, 08:35 Wersja do druku

Kraków. „Władczyni much” — pierwsza premiera online Teatru Ludowego

13 grudnia o godz. 16.00 odbędzie się premierowy pokaz spektaklu "Władczyni much" w reż. Konrada Dworakowskiego. Za pośrednictwem pierwszej miejskiej platformie VOD w Polsce - Play Kraków (www.playkrakow.com).

Rejestracja na platformie jest darmowa, a dostęp do przedstawienia, dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego będzie bezpłatny. Operatorem platformy PLAY KRAKÓW jest Krakowskie Biuro Festiwalowe. Spektakl jest prezentowany w ramach Festiwalu Mała Boska Komedia 2020.

Spektakl „Władczyni much” w reżyserii Konrada Dworakowskiego w oparciu o autorski tekst Magdy Fertacz jest częścią międzynarodowego projektu Play On: New Storytelling with Immersive Technologies!, którego celem jest implementacja mechanizmów immersyjnych powszechnych w grach komputerowych do struktur narracyjnych spektakli teatralnych. Bohaterowie spektaklu podejmują decyzję, by oderwać się od ziemi za sprawą internetowego programu „Wygraj Siebie”. Program ten zabiera grupę uczestników na odludną wyspę, żeby tam, przy pomocy wymyślnych zadań mogli sprawdzić swoje granice, dowiedzieć się, jakie są ich słabe i mocne strony, jak radzą sobie z wyzwaniami wymagającymi przekroczenie ich fobii i lęków. Więcej o spektaklu przeczytacie na www.ludowy.pl

TWÓRCY: Reżyseria Konrad Dworakowski, Scenografia: Marika Wojciechowska, Inspicjent: Anita Wilczak-Leszczyńska, Sufler: Martyna Rezner.
OBSADA: Joanna Chmielecka/ gościnnie, Małgorzata Kochan, Iwona Sitkowska, Piotr Franasowicz, Wojciech Lato, Maciej Namysło, Piotr Pilitowski, Karol Polak, Kajetan Wolniewicz.

Więcej info o projekcie i spektaklu na stronie www.ludowy.pl.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne