EN
1.03.2021, 08:44 Wersja do druku

Kraków. W Rydlówce co czwartek popołudniowa herbatka u Rydlów

Inne aktualności

W marcu w Rydlówce rusza cykl tematycznych wydarzeń kulturalno-edukacyjnych „Herbatki u Rydlów”. Spotkania potrwają do końca roku i, jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiczna, będą się odbywały na żywo.

- „Herbatki u Rydlów” nawiązują do XIX-wiecznego zwyczaju organizowania przez arystokrację i inteligencję salonów literackich, podczas których wymieniano się opiniami o książkach, premierach teatralnych. Bardzo popularnych także w Krakowie - mówi Joanna Zdebska-Schmidt, kierownik Rydlówki. Wydarzenia w ramach cyklu potrwają do końca roku. Każdy miesiąc spotkań w Rydlówce będzie miał swój temat przewodni i poświęcony będzie innemu zagadnieniu, które następnie zostanie pogłębione poprzez oprowadzanie tematyczne, warsztat, wykład i spacer.

"Herbatki" będą się odbywały w czwartki o godz. 17.00 na żywo lub online, w zależności od sytuacji epidemicznej.

Pierwsza "herbatka" w Rydlówce odbędzie się 4 marca i poświęcona zostanie prawdzie i fikcji w „Weselu”. Spotkanie poprowadzi Joanna Zdebska-Schmidt. - Mija 120 lat od prapremiery „Wesela”, na początek więc, zwiedzając Rydlówkę, skupimy się na ślubie młodego literata z piękną Bronowiczanką, postaramy się oddzielić fakty od mitów i literackiej fantazji Stanisława Wyspiańskiego. Poruszymy także temat recepcji „Wesela” – zapowiada kierownik muzeum. Wydarzenie potrwa około godziny, liczba miejsc jest ograniczona, decydować będzie kolejność przyjścia, a w przypadku ograniczeń epidemicznych odbędzie się online. Oprowadzanie odbędzie w cenie biletu wstępu do Rydlówki (14 zł).

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Kraków. W Rydlówce będzie się działo. Co czwartek popołudniowa herbatka u Rydlów Anna PiątkowskaAnna Piątkowska

Źródło:

„Dziennik Polski” online

Link do źródła