EN

23.07.2021, 10:52 Wersja do druku

Kraków. Trwa Festiwal Tańców Dworskich

fot. Ilja van de Pavert

Do końca lipca potrwa 22. Edycja Festiwalu Tańców Dworskich. W najbliższy weekend (24 i 25 lipca) krakowianie będą mogli zobaczyć na płycie Rynku Głównego dwa barwne spektakle taneczne opowiadające o początkach baletu w Polsce.

W sobotę (24.07., godz. 20.00) plenerową scenę przejmą wykonawcy spektaklu - balet Cracovia Danza oraz uczestnicy kursu Masterclass organizowanego w ramach festiwalu - „Pierwsze baletu początki - operalnia Hetmanowej" opowiadającego o powstaniu jednej z pierwszych szkól baletowych w Polsce, w rezydencji Branickich w Białymstoku.

Spektakl w choreografii RomanyAgnelpokazuje tajniki ówczesnego kształcenia, stosowane metody i mistrzostwo pedagogów. W przedstawieniu pokazane zostały, m.in.: rekonstrukcja lekcji tańca.

W niedzielę (25.07, godz. 20.00) na scenie ulokowanej pod Sukiennicami widzowie zobaczą premierowy spektakl „Fetes Galantes" - niezwykły świat fantazji wyczarowany w barokowym ogrodzie. Tancerze baletu Cracovia Danza wystąpią w towarzystwie zagranicznych gwiazd tańca dawnego: Marie-Claire Bar Le Corre z Niemiec oraz Pierre-Francois Dolle z Francji. Wstęp na wydarzenia bezpłatny.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Taneczne spektakle na Rynku Głównym. Rusza Festiwal Tańców Dworskich

Źródło:

Dziennik Polski Nr 169