EN
28.10.2020, 11:31 Wersja do druku

Kraków. Teatr Nowy Proxima wspiera Ogólnopolski Strajk Kobiet

Teatr Nowy Proxima w geście wsparcia i solidarności udostępnia rejestrację spektaklu „Piekło kobiet” w reżyserii Pawła Szarka na podstawie tekstów Tadeusza Boya Żeleńskiego. 

fot. Aleksandra Krucza

„Piekło kobiet” to archiwalny spektakl Teatru Nowego Proxima oparty na motywach blisko stuletnich tekstów Tadeusza Boya Żeleńskiego. To postpunkowa sonata o ucisku, krzywdzie i zakłamaniu, niezmiennie towarzyszących kwestiom związanym z prawami kobiet.

Traktujące o prawie kobiety do decyzji o aborcji, felietony Boya Żeleńskiego znajdują dziś niepokojące odbicie w otaczającej nas nowej rzeczywistości. Rozpisany na trzy głosy żeńskie (i głos męski) komiksowy dyskurs opowie o kobiecie w XXI wieku, wciąż często żyjącej w konstrukcie państwo/kościół, który trzyma jej los w swoich rękach na tyle dotkliwie, że musi ona wyjść w geście protestu na ulice, aby głośno wyrazić swój sprzeciw.

 W ramach solidarności z Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet Teatr udostępnia rejestrację spektaklu do której dostęp można wykupić w jednym z trzech wariantów cenowych: 15, 25 i 50 zł, tym samym uruchamiając fundusz wsparcia dla bezetatowych aktorek, które szczególnie dotknęła sytuacja epidemiologiczna i ograniczenia w funkcjonowaniu teatrów. 

Kupując bilet w trzech do wyboru cenach wspieracie kobiety i oglądacie rzecz bardzo ważną i odważną! Sprzedaż trwa do 6 listopada, do godziny 22.00. Rejestracja będzie dostępna do 9 listopada. Każdy bilet ma zakodowany link do rejestracji. 

Więcej informacji na stronie: teatrnowy.com.pl

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne