EN

19.01.2022, 11:13 Wersja do druku

Kraków. Teatr Nowy Proxima powraca z repertuarem dla młodych widzów, wkrótce premiera „Małego Księcia”

Teatr Nowy Proxima serdecznie zaprasza na premierę oraz pokaz przedpremierowy Małego Księcia, podczas których zabierzemy najmłodszą widownię w kosmiczną podróż wraz z tytułowym bohaterem. Będzie ona również impulsem do refleksji na temat wyzwań, z którymi musi mierzyć się nasza Planeta za sprawą działalności Człowieka.

Historia Małego Księcia, który odwiedza planetę Ziemię, jest jedną z najpiękniejszych opowieści dla dzieci i została skonstruowana na zderzeniu dwóch światów: świata wartości dziecka ze światem wartości, jakim hołdują dorośli. Król, Próżny, Pijak, Latarnik, Bankier są uosobieniem cech charakterystycznych dla sposobu zachowania się ludzi „poważnych”. Antoine de Saint-Exupery w swoim utworze obnaża próżność, nałogi, egocentryzm, pychę, żądzę władzy i brak poszanowania dla wartości, takich jak: miłość i przyjaźń. Nasz „Mały Książę” jest opowieścią o dojrzewaniu, potrzebie bliskości i czułości, a także historią o świecie w obliczu katastrofy klimatycznej. Mały Książę w nietypowym spotkaniu z Pilotem poznaje i diagnozuje naszą planetę, która nieuchronnie zmierza ku zagładzie.

Serdecznie zapraszamy Rodziców i Opiekunów wraz ze swoimi pociechami oraz Wychowawców i Nauczycieli z grupami szkolnymi.

Reżyseria: Piotr Sieklucki/ kostiumy i scenografia: Łukasz Błażejewski/ muzyka: Paweł Harańczyk/ choreografia: Karol Miękina/ obsada: Tomasz Schimscheiner, Bartosz Bendarczyk, Adam Wojciechowski, Dariusz Starczewski, Janusz Marchwiński, Katarzyna Galica, Piotr Sieklucki, Paweł Rupala, Grzegorz Witek.

Teatr Nowy Proxima

ulica Krakowska 41, Kraków

pokaz przedpremierowy: 28 stycznia 2022, g. 12:00

premiera: 6 lutego 2022, g. 12:00

bilety: https://teatrnowy.com.pl/repertoire/maly-ksiaze/

Źródło:

Materiał nadesłany