EN

14.06.2024, 14:18 Wersja do druku

Kraków. Teatr Exit zaprasza do wielkiej przygody

1000 km szalonej rowerowej przygody. Teatr zbiera fundusze na film. 12 czerwca poruszający się na wózku aktor Teatru EXIT Kamil Padlikowski wyruszył w niezwykłą podróż. Jego wózek przypięty został do roweru prowadzonego przez Pawła Koczura. Trasa liczy ok. 1000 km i zakończy się 27 czerwca na Westerplatte w Gdańsku.

Celem tej niezwykłej podróży jest nagłośnienie zbiórki na nowy film realizowany przez zespół Teatru EXIT. „Eliasz” to opowieść o biblijnym proroku. Kamil Padlikowski będzie wcielał się w tytułową rolę. „Eliasz” to coś więcej niż film, to kampania społeczna mająca na celu aktywizację środowisk chrześcijańskich, a jej hasło to „Wybieram Boga”.

Kamil i Paweł wyruszą w drogę mając swoje ważne, osobiste intencje. Dla Kamila będzie to okazja by zamknąć rozdział kryzysu psychicznego, który przechodził. W czasie pandemii spędził dwa lata nie wychodząc z domu. Dzisiaj wyrusza w drogę, by ostatecznie zamknąć ten rozdział życia i zacząć żyć pełnią życia. 

W trakcie podróży w jedenastu miejscach odbędą się pokazy filmu dokumentalnego „Droga Eliasza”. To 52-minutowy zapis trasy teatru do Laponii, gdzie na powstaje miejsce spotkań dla chrześcijan - Dom Eliasza. 

ELIASZ. To coś więcej niż film

„Eliasz” to fabuła o długości 70 minut, która jest już w trakcie realizacji. Będzie to piękny, artystyczny film, z nieśpieszną, sugestywną narracją, prowadzoną przez słowo, obraz i muzykę. Wystąpią w nim niepełnosprawni artyści Teatru EXIT oraz zaprzyjaźnieni twórcy – m.in. znakomita, młoda aktorka Teatru Słowackiego, Agnieszka Kościelniak, znany i ceniony Lech Dyblik, światowa gwiazda opery, Rafał Siwek i inni. Scenografia do filmu będzie wykonana przez wykładowców krakowskiej ASP. Jest już napisany scenariusz, przeprowadziliśmy casting, role aktorskie  zostały obsadzone, a zespół teatru pracuje już ucząc się tekstów. Wykonaliśmy część scenografii, w tym piękne dwa rydwany (do końcowych scen z ogniem), skomponowaliśmy część muzyki, rozpisaliśmy dni zdjęciowe. Zostali wybrani operatorzy, kostiumografka wykonała piękny kostium Eliasza, zrealizowano część prac koncepcyjnych nad rekwizytami i obiektami do filmu.

Eliasz

Żyjemy w czasach, gdy oddzielenie prawdy od kłamstwa jest coraz trudniejsze i coraz łatwiej jest nam pójść za fałszywymi prorokami. Stworzyliśmy świat, który zarówno na polu duchowym, społecznym, jak i cywilizacyjnym wydaje się dążyć do samounicestwienia. Postępuje rozkład rodziny i tradycyjnych wartości na rzecz konsumpcjonizmu, egoizmu, materializmu. Podobnie jak w czasach Eliasza, gdy świat stanął - poprzez zagrożenie suszą - na skraju zagłady, tak i teraz wielu ludzi odczuwa wrażenie, że żyje w okresie schyłkowym. 

Pragniemy, aby nasz film był mocnym głosem, doświadczeniem duchowym wzywającym do wyboru prawdy, czyli Boga i wartości takich jak: miłość, piękno i dobro. 

Spotkaj się z nami na trasie i bądź częścią tej niezwykłej przygody.

Misja: Eliasz

Uczestnicy: Kamil Exit Padlikowski, Pablo Exit Scobar

trasa: ok 1000 km

termin: 12-28 czerwca

Dzień 1 środa: 12.06 Start – Wawel przejazd do Jaworzno, 60 km, około 6 godz.

Dzień 2 czwartek: 13.06 Jaworzno - Katowice, 30 km, około 3 godz.  

Dzień 3 piątek: 14.06 Katowice - Żarki, 60 km, około 6 godz. 

Dzień 4 sobota: 15.06  Żarki - Częstochowa, 30 km, około 3 godz. 

Dzień 5 niedziela: 16.06 Częstochowa, 0 km. Odpoczynek

Dzień 6 poniedziałek: 17.06 Częstochowa – Bełchatów, 50 km, około 6 godz. 

Dzień 7 wtorek: 18.06 Bełchatów - Łódź, 65 km, około 8 godz. 

Dzień 8 środa: 19.06 Łódź – Skierniewice, 65 km, około 8 godz. 

Dzień 9 czwartek: 20.06 Skierniewice - Warszawa, 78 km, około 10 godz.  

Dzień 10 piątek: 21.06 Warszawa – Płońsk, 65 km, około 8 godz.  

Dzień 11 sobota: 22.06 Płońsk – Sierpc, 90 km, około 12 godz. 

Dzień 12 Niedziela: 23.06 Sierpc, 0 km. Odpoczynek 

Dzień 13 poniedziałek: 24.06 Sierpc – Toruń, 64  km, około 8 godz.  

Dzień 14 wtorek: 25.06 Toruń - Grudziądz, 63 km, około 8 godz.  

Dzień 15 środa: 26.06 Grudziądz – Pelplin, 33 km, około 4 godz.  

Dzień 16 czwartek: 27.06 Pelplin – Kolnik – Gdańsk - Westerplatte, 36 km, około 4 godz.  

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne