EN

3.07.2021, 10:38 Wersja do druku

Kraków. Te miejsca w teatrze na co dzień są dla widzów niedostępne. Teatr Słowackiego staje otworem. Także nocą

Inne aktualności

Wzniesiony pod koniec XIX wieku budynek teatru stanął na miejscu wyburzonego kościoła św. Ducha, był pierwszym budynkiem w Krakowie, który posiadał oświetlenie elektryczne. O tajemnicach budynku i teatralnych zwyczajach opowiedzą przewodnicy podczas wakacyjnego cyklu oprowadzań po Teatrze Słowackiego, także nocnych. Pisze Anna Piątkowska w Dzienniku Polskim.

Westybul i foyer teatru, loża cesarska, kurtyna Henryka Siemiradzkiego oraz ta stworzona na podstawie szkicu Stanisława Wyspiańskiego to tylko kilka atrakcji, które czekają na krakowian i turystów podczas wakacyjnego zwiedzania jednego z najpiękniejszych teatrów w Europie. Teatralni przewodnicy nie tylko zaprowadzą uczestników do miejsc zazwyczaj niedostępnych dla widzów, ale też opowiedzą barwną historię, opowiedzą o jego niezwykłej architekturze i teatralnych obyczajach. Przewodnicy oprowadzać będą w języku polskim i angielskim.

Oprowadzanie odbywać się będą 10 i 11 lipca (polski, angielski), 16 i 17 lipca (polski), 23, 24 i 25 lipca (polski; angielski tylko o godz. 12.00) i 30, 31, lipca i 1 sierpnia (polski; angielski tylko o godz. 12.00). Wejścia odbywać się będą co godzinę, od godz. 11.00 do godz. 14.00. Wstęp: 20 zł od osoby

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Te miejsca w teatrze na co dzień są dla widzów niedostępne. Teatr Słowackiego staje otworem. Także nocą

Źródło:

„Dziennik Polski” online

Link do źródła

Autor:

Anna Piątkowska

Data publikacji oryginału:

02.07.2021 13:47

Wątki tematyczne