EN

3.07.2024, 18:15 Wersja do druku

Kraków. Taniec i akrobacje w programie międzynarodowego festiwalu teatrów ulicznych

140 pokazów, w tym spektakle teatru tańca, performanse i występy akrobatyczne będą prezentowane na głównych placach Krakowa w trakcie międzynarodowego festiwalu teatrów ulicznych, który potrwa od piątku do niedzieli. W tym roku wydarzenie odbywa się pod hasłem „Wszystko jest teatrem”.

fot. mat. organizatora

"Zwracamy uwagę na to, że na ulicy naprawdę wszystko może być teatrem, że teatr możemy znaleźć nie tylko na scenie, w budynku, wśród ludzi, którzy zajmują się sztuką w tradycyjny sposób. Na festiwalu zamieniamy w teatr całe miasto i próbujemy znosić granice między życiem codziennym, a światem sztuki" - powiedziała PAP specjalistka ds. promocji Teatru KTO Faustyna Ostróżka.

ULICA Festiwal organizowany przez Teatru KTO w tym roku odbędzie się w Krakowie po raz 37. Widzowie będą mogli obejrzeć pokazy 34 polskich i zagranicznych zespołów - spektakle teatru tańca, performanse, występy akrobatatów, cyrkowców i żonglerów oraz pokazy z wykorzystaniem marionetek. Teatr zwraca uwagę m.in. na spektakl Sky Explorer, w trakcie którego akrobata przejdzie na linie nad Rynkiem Głównym.

"ULICA Festival jest największym tego typu festiwalem teatralnym w naszej części kontynentu. Większość przedstawień odbywa się w otwartej przestrzeni na jednej z największych scen w Europie – krakowskim Rynku" - zwrócił uwagę dyrektor artystyczny festiwalu i teatru KTO Jerzy Zoń.

Na rynku pokazy będą się odbywać w dwóch miejscach - od strony Wieży Ratuszowej i kościoła św. Wojciecha. Spektakle będzie można również obejrzeć na Małym Rynku, placu Jana Nowaka-Jeziorańskiej, Rynku Podgórskim, przy Dworku Białoprądnickim i w ogrodzie Teatru KTO. Wstęp na wydarzenia jest wolny.

Źródło:

PAP