EN

25.05.2021, 13:00 Wersja do druku

Kraków. Sztuka myślenia. Czy indywidualizm nas zabija?

28 maja o godz. 19 w Małopolskim Ogrodzie Sztuki odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Sztuka myślenia. O tym „Czy indywidualizm nas zabija” dyskutować będą gości Piotra Augustyniaka i Bartosza Szydłowskiego - Anna Siewierska-Chmaj, Jakub Bobrzyński i Piotr Kłodko.


Kto dziś nie lubi indywidualizmu i dlaczego? Czy indywidualizm zawsze oznacza egoizm i egocentryzm? Czy jedyną alternatywą dla niego jest kult narodowej wspólnoty lub lewicowy kolektywizm? A może trzeba szukać innych modeli indywidualizmu niż proponuje (neo)liberalizm? Czy można się ich nauczyć od innych kultury, a może podpowiedź znajdziemy w filozofii i psychoanalizie?

Inspirując się losami antycznych bohaterów i nawiedzającą ich hybris, zapytamy o przerost indywidualnych ambicji i rodzące się z tego zaślepienie, które jest toksyczne i niszczące dla innych? Czy to właśnie hybris nie jest dziś największym zagrożeniem dla demokracji i powodem jej osuwania się w populistyczną tyranię?

Gośćmi Bartosza Szydłowskiego i Piotra Augustyniaka będą Anna Siewierska-Chmaj, Jakub Bobrzyński i Piotr Kłodkowski.

Sztuka Myślenia to cykliczne spotkania z czołowymi myślicielami, twórcami, naukowcami, krytykami – tymi, którzy komentują szeroko rozumianą rzeczywistość. Raz w miesiącu zaproszeni goście wraz z gospodarzami spotkań - prof. Piotrem Augustyniakiem i Bartkiem Szydłowskim– biorą udział w teatralnym performansie, a potem przyglądają się konkretnemu problemowi kultury współczesnej, dyskutują nad jego przyczynami, a potem wraz z publicznością szukają rozwiązania.

Termin → 28.05.2021, godz. 19.00
Miejsce → scena MOS / Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
Goście: Anna Siewierska-Chmaj, Jakub Bobrzyński i Piotr Kłodkowski
Koncepcja spotkania i prowadzenie: Piotr Augustyniak i Bartosz Szydłowski
Transmisja 
Live od 19:00 do 21:30 - KUP BILET

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne