EN

9.10.2021, 18:06 Wersja do druku

Kraków. "Śmierć pięknych saren" wraca na deski Teatru Bagatela

Na deski Teatru Bagatela wraca "Śmierć pięknych saren" na podstawie słynnego zbioru opowiadań czeskiego pisarza Oty Pavla. Choć premiera spektaklu odbyła się na Scenie na Sarego 7 w 2019 r., zagrano go zaledwie kilka razy. Sztukę w reżyserii Jana Szurmieja warto nadrobić. I to, od tego sezonu, na Dużej Scenie!

fot. Piotr Kubic/mat. teatru

Czułym narratorem "Śmierci pięknych saren" jest sam autor, grany w spektaklu przez Przemysława Brannego. - Opowiem historię - mówi i snuje skomplikowane oraz nie tylko sielskie dzieje swojej rodziny. - Świat przedstawiony w sztuce jest obrazem człowieka, ludzkości, marzeń. Serdeczność utworu podszyta tym, co my, Polacy, nazywamy czeskim humorem (który tak nam się szalenie podoba), to największy walor tego tekstu - podkreśla Jan Szurmiej, reżyser "Śmierci pięknych saren".

W rolach głównych: Przemysław Branny, Maurycy Popiel, Krzysztof Bochenek, Katarzyna Litwin, Jakub Bohosiewicz, Kamila Klimczak, Michał Kościuk, Aleksandra Godlewska, Lidia Olszak, Robert Ratuszny, Alina Kamińska, Anna Branny i Artur Sędzielarz.

"Śmierć pięknych saren" zobaczymy codziennie od 14 do 17 października na Dużej Scenie Teatru Bagatela (Karmelicka 6). Bilety na stronie bagatela.pl

Tytuł oryginalny

Teatr Bagatela. Ota Pavel opowie historię o "Śmierci pięknych saren"

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Kraków” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.