EN

3.12.2020, 08:57 Wersja do druku

Kraków. Rośnie budynek nowej siedziby Teatru KTO. Na dachu pojawiła się wiecha

Inne aktualności

Na budynku przy ul. Zamoyskiego 50, w którym znajdzie swoją siedzibę Teatr KTO, pojawiła się wiecha. - Oznacza to, że najwyższa kondygnacja została domknięta dachem - jesteśmy na ostatniej prostej do pięknego finału! - mówi Jerzy Zoń, dyrektor Teatru KTO. "

Po 433 dniach od symbolicznego wbicia łopaty, inaugurującego budowę Teatru KTO na krakowskim Podgórzu, z radością zawiadamiamy wszystkich Widzów i Przyjaciół, że na szczycie bryły naszego nowego budynku przy ul. Jana Zamoyskiego 50 dumnie prezentuje się imponująca wiecha!" - poinformował Teatr w swoich mediach społecznościowych. - Wiosną 2021 roku zaczynamy pracę w nowej siedzibie - zapowiada Jerzy Zoń, dyrektor Teatru KTO.

Zanim teatr przeniesie się do swojej docelowej siedziby, która powstaje na miejscu dawnego kina Wrzos, artystycznej ekipie użyczyła swoich przestrzeni na ul. Miodowej Krakowska Opera Kameralna.

W nowoczesnym centrum kultury, które powstanie w miejsce kina Wrzos, oprócz sceny teatralnej na 220 miejsc zaplanowane zostały przestrzenie wystawiennicze, kawiarnia i plenerowe kino. Budynek ma być także ważnym miejscem kulturalno-społecznym na mapie dzielnicy. Łącznie Teatr Jerzego Zonia ma mieć do dyspozycji ponad ok. 800 mkw. W założeniach architektonicznych sala teatralna na parterze, wielkości 12 na 13 m i wysokości 7,8-9 m, będzie mogła pomieścić 220 widzów. Obok ulokowany zostanie hol, garderoby dla aktorów, toalety, kasa biletowa, szatnia. Z tyłu zrujnowane obecnie budynki gospodarcze zostaną zamienione na podręczne magazyny. Na pierwszym piętrze mieściłyby się pomieszczenia administracyjne teatru oraz zielony taras, który w sposób naturalny łączyłby się z usytuowaną za budynkiem skarpą, ciągnącą się aż do wzgórza Krzemionek. Być może znajdzie się tam również kawiarnia.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Kraków. Rośnie budynek nowej siedziby Teatru KTO. Na dachu pojawiła się wiecha [ZDJĘCIA]

Źródło:

„Dziennik Polski” online

Wątki tematyczne