EN

27.12.2021, 16:39 Wersja do druku

Kraków. „Ronja, córka zbójnika” z Teatru Groteska tylko teraz na Play Kraków

Grudzień z prezentami od Teatru Groteska trwa. Na okres międzyświątecznych ferii przygotowaliśmy niespodziankę dla małych i dużych – tylko teraz, od 27 do 31 grudnia, na platformie Play Kraków (www.playkrakow.com) można obejrzeć rejestrację spektaklu „Ronja, córka zbójnika”. 

fot. Anna Kaczmarz

To wyjątkowa okazja, żeby przypomnieć sobie lub zobaczyć po raz pierwszy przedstawienie, które premierę miało w maju 2019 roku i zachwyciło naszych widzów.

Adaptacja powieści uwielbianej przez czytelników na całym świecie Astrid Lindgren jest poruszającą opowieścią o przyjaźni i miłości, wspaniale wpisującą się w klimat grudniowych świąt. Na mroźny poranek, długie popołudnie lub leniwy wieczór zaplanujcie więc zimowy familijny seans i zaproście Groteskę do swoich domów!

Ronja, córka zbójnika

Astrid Lindgren

Reżyseria: Daniel Arbaczewski

Obsada:

Undis - Matka Birka: Małgorzata Hachlowska

Lovis - Matka Ronji: Katarzyna Kopczyk

Ronja: Natalia Sakowicz

Birk: Tomasz Frąszczak

Knotas - Zbój: Krzysztof Grygier

Pete Łysa Pała – Zbój: Włodzimierz Jasiński

Borka – Ojciec Birka: Andrzej Kopczyk

Matt – Ojciec Ronji : Bartłomiej Olszewski

Fuloks - Zbój: Lech Walicki

Ogryzek - Zbój: Bartosz Watemborski

O spektaklu:

Ronja jest córką zbójnika Matta i zarazem niezwykłym „dzieckiem lasu”. Dziewczynka musi sama odkryć świat prawdziwych wartości, stać się niezależna w uczuciach i wyborach. Kiedy poznaje swojego rówieśnika Birka, syna Borki - herszta wrogiej bandy, zmienia swoją definicję lojalności i zaczyna inaczej postrzegać dotychczasowych „wrogów”. Nie ma złych ludzi, wszyscy chcą przetrwać w brutalnym, nieprzyjaznym świecie. Ronja i Birk przełamują początkową nieufność, zaprzyjaźniają się ze sobą, kilkukrotnie ratują sobie nawzajem życie. Bardzo szybko rozpoznajemy w nich nowe wcielenie Romea i Julii. Ich miłości nie potrafią jednak zaakceptować ojcowie-rozbójnicy. Nie można kochać wroga. Ale gniew hersztów bandy nie jest w stanie rozdzielić młodych. Ronja i Birk uciekają i postanawiają zamieszkać razem.

Czy historia zakazanej miłości musi zawsze kończyć się tragicznie? Czy młodzieńczy bunt potrafi ocalić, a nie zniszczyć rodzinę? Czy Ronja, która podąża za głosem serca, żyje w zgodzie ze sobą i naturą, będzie umiała wynegocjować pojednanie Matta i Borki? O tym wszystkim przekonacie się oglądając nasze przedstawienie o „zbójeckiej miłości”.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne