EN

30.04.2021, 14:16 Wersja do druku

Kraków. Rezerwuj czas na wydarzenia w sieci

W bezdusznym świecie

PLAY KRAKÓW (PLAYKRAKOW.COM)

Dziś (piątek) o 19

Czy Polska ma duszę? A może, mimo zaangażowania w tzw. państwową religijność, jest bezduszna i w nic nie wierzy? Wiosenne, oby ostatnie wirtualne, spotkanie z cyklu „Sztuka myślenia" dziś na Play Kraków. Gośćmi Bartosza Szydtowskiego i prof. Piotra Augustyniaka będą Karina Jarzyńska, Grzegorz Jankowicz i Andrzej Serafin.

Sztuka Myślenia, cykliczne spotkania na Scenie MOS, na stałe wpisane są w kulturalny kalendarz Krakowa. Na żywo czy online - dyskutować na ważkie tematy zawsze warto. Tematem kwietniowego spotkania będzie bezduszny świat. Pytań do gości dyrektora artystycznego Teatru Łaźnia Nowa, Bartosza Szydtowskiego i filozofa, prof. Piotra Augustyniaka, pomysłodawców cyklu, będzie wiele.

- Czy żyjąc w świecie obumierającej religijności możemy być nadal duchowo żywi? Czy duchowość to pojęcie zarezerwowane dla wierzących, czy również niewierzący i ateiści mają do niej prawo? Co to w ogóle znaczy, mieć duchowe życie i je praktykować? Dlaczego dzisiejsza   jest tak spolaryzowanym, straumatyzowanym i bezdusznym krajem? - będą zastanawiać się uczestnicy spotkania. Religioznawczy ni Karina Jarzyńska oraz dwóch filozofów: Grzegorz Jankowicz i Andrzej Serafin porozmawiają również o możliwych nowych formach duchowości, m.in. filozofii, sztuce, literaturze i psychoanalizie. Transmisja spotkania „Jak żyć w bezdusznym świecie?" dziś (piątek) o godz. 19 na platformie Play Kraków (playkrakow.com). Bilety w cenie 10 zt. MG

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Rezerwuj czas

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Kraków nr 100 dodatek Co Jest Grane Kraków 30-04/03-05-21

Autor:

MG

Wątki tematyczne