EN

19.05.2021, 12:46 Wersja do druku

Kraków. Premiera w Teatrze Słowackiego

22 maja w Teatrze im. Słowackiego premiera sztuki Bonna Parka „Powarkiwania Drogi Mlecznej” w tłumaczeniu Iwony Nowackiej i w reż. Wojtka Klemma. Scena Małopolskiego Ogrodu Sztuki


fot. Bartek Barczyk

„Powarkiwania Drogi Mlecznej” Bonn Parka to idealny dramat by postawić wszystko na głowie. Na scenie. Poza nią przecież już od dawna wszystko na głowie stoi. Nie bardzo wiadomo, jak oceniać rzeczywistość, jakie wyciągać wnioski, w co wierzyć, a w co nie.

My, twórcy czujemy się jak w wielkiej maszynie deprawacyjnej. Czyż moglibyśmy teraz dawać rady, pocieszać, budzić sumienia, zabawiać? Nie ma mowy! Teraz jest czas na kosmiczną podróż z mini mini alienem albo na nienasycony żołądek Heidi Klum, na kilka chwil szczerości z Otrzeźwiałym Donaldem Trumpem, albo na giętki język palącej nałogowo żyrafy.

A z resztą... jak pewnie sami czujecie – teraz jest czas na wszystko poza myśleniem o najbliższych pięciu minutach.

Na scenie aktorki i aktorzy Teatru w Krakowie: Ewelina Cassette, Karolina Kazoń, Agnieszka Przepiórska, Katarzyna Zawiślak- Dolny, Tomasz Augustynowicz, Mateusz Bieryt, Marcin Kalisz, Dominik Stroka.

Pozostali twórcy: scenografia: Magdalena Gut, kostiumy: Julia Kornacka, muzyka: Ola Rzepka, wideo: Natan Berkowicz, choreografia: Anna Krysiak, reżyseria świateł: Marta Heberle, asystentka reżysera: Zdenka Pszczołowska, inspicjent: Iwona Cieślik, producent: Bartosz Jelonek.

Prawa autorskie do sztuki reprezentuje w Polsce Agencja ADiT Elżbieta Manthey.

www.teatrwkrakowie.pl - tutaj dostępne bilety na pierwszy popremierowy set: 23, 25 i 26 maja oraz spektakle: 2, 3 i 4 lipca.


Źródło:

Materiał nadesłany