EN

22.04.2022, 09:13 Wersja do druku

Kraków. Premiera kantaty scenicznej Jana Sebastiana Bacha w wykonaniu Krakowskiej Opery Kameralnej

Inne aktualności

„Ich geh’und suche” czyli „Chodzę i szukam z tęsknym pragnieniem” - taki tytuł nosi kantata sceniczna Jana Sebstioana Bacha, którą zobaczymy w wykonaniu Krakowskiej Opery Kameralnej w sobotę 23 kwietnia o godz. 18 w krakowskim Kościele o. Misjonarzy na Stradomiu.

Kantata sceniczna Jana Sebastiana Bacha "Ich geh'und suche" to wysublimowane połączenie muzyki i śpiewu, z elementami gry aktorskiej, kompozycji ruchu scenicznego oraz oryginalnego kostiumu. Muzyczna tkanka opiera się na mistrzowskich kantatach J.S. Bacha - wybrane fragmenty, począwszy od BMV 155 „Mein Gott wie lang, ach lange”, poprzez BMV 103, 32 do BMV 49 „Ich geh’ und suche mit Verlangen” ("Chodzę i szukam z tęsknym pragnieniem"). Kunsztowne partie wokalne i instrumentalne wzmocnione są dialogami prowadzonymi przez aktorki (fragmenty z "Księgi Psalmów").

Widowisko przygotowane zostało z okazji Roku Bachowskiego, w którym przypadała 335 rocznica urodzin oraz 270 rocznica śmierci tego wybitnego kompozytora. Scenariusz i reżyseria: Wacław Jankowski, Opracowanie i kierownictwo muzyczne: Paweł Szczepański. Soliści: Anna Koźlakiewicz – sopran i Jarosław Kitala – bas. Zagra Orkiestra Krakowskiej Opery Kameralnej. Obój solo – Emil Trepka.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Premiera kantaty scenicznej Jana Sebastiana Bacha w wykonaniu Krakowskiej Opery Kameralnej

Źródło:

„Dziennik Polski” online

Link do źródła

Autor:

Paweł Gzyl

Data publikacji oryginału:

21.04.2022