EN
25.02.2022, 14:07 Wersja do druku

Kraków. (Po)pandemiczny stan kultury. Ankieta

Inne aktualności

Jeszcze tylko do 4 marca pracownicy samorządowych i prywatnych instytucji kultury mogą zabrać głos w sprawie (po)pandemicznego stanu kultury. W badaniu bierze udział 7 miast, w tym Kraków.

‒ To, że pandemia od dwóch lat mocno wpływa na kulturę, jest bezdyskusyjne. Ale na czym konkretnie polega ten wpływ? Kontynuowane badanie ma pomóc odpowiedzieć na te pytania, a także określić, jakie mechanizmy należy wypracować, żeby w przyszłości zapewniać odporność sektorowi kultury w sytuacjach kryzysowych. Co ważne, dzięki współpracy siedmiu dużych polskich miast, które zaangażowały się w inicjatywę, będziemy mogli spojrzeć na te kwestie szeroko, uwzględniając różnorodne doświadczenia, pomysły i rozwiązania ‒ mówi Robert Piaskowski, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. kultury.

„Badanie kryzysu i zmian w kulturze w czasie pandemii COVID-19, czyli kondycja kultury miejskiej w Gdańsku, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu, na przestrzeni lat 2020-2021” to projekt Koalicji Miast.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

(Po)pandemiczny stan kultury. Ostatni dzwonek, by wziąć udział w badaniu

Źródło:

Love Kraków.pl

Link do źródła

Autor:

Natalia Grygny

Data publikacji oryginału:

25.02.2022

Wątki tematyczne