EN
24.02.2022, 10:28 Wersja do druku

Kraków. Pogrzeb Krzysztofa Pendereckiego w marcu

Inne aktualności

Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena „29 marca odbędzie się pogrzeb Krzysztofa Pendereckiego" - potwierdza w rozmowie  Andrzej Giza, dyrektor Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena.

Na wniosek między innymi ministra kultury i dziedzictwa narodowego oraz prezydenta Krakowa rodzina artysty wyraziła zgodę na jego pochówek w Panteonie Narodowym w Krakowie. Jednocześnie postanowiono, że uroczystości będą miały charakter państwowy. Z uwagi na pandemię COVID-19 msza pogrzebowa Krzysztofa Pendereckiego odbyła się 2 kwietnia 2020 roku w rodzinnej parafii w Krakowie, w kościele św. Floriana, w gronie najbliższych.

W tym roku urna z prochami Mistrza zostanie przeniesiona do kościoła Świętych Apostołów Piotra i Pawła, gdzie po mszy świętej spocznie w Panteonie Narodowym. „Tego samego dnia w krakowskich Sukiennicach zaplanowano nieformalne spotkanie rodziny, przyjaciół i gości, na które zaprasza prezydent Krakowa Jacek Majchrowski" - dodaje Andrzej Giza.

Wieczorem odbędzie się koncert w Centrum Kongresowym ICE, na którym wystąpi Anne-Sophie Mutter z towarzyszeniem Sinfonii Varsovii. Dzień później wybitna skrzypaczka otrzyma tytuł doktora honoris causa Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Będzie to 15 honorowy doktorat przyznany przez tę uczelnię.                                      

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Lacrimosa dics illa

Źródło:

Ruch Muzyczny Nr 4

Autor:

MAK

Data publikacji oryginału:

24.02.2022