EN

14.02.2022, 10:00 Wersja do druku

Kraków. Niemen Mniej Znany. Koncert Urodzinowy w Grotesce

Tylko w Grotesce - wyjątkowy koncert upamiętniający 83. urodziny Czesława Niemena 

Natalia Niemen - Niemen Mniej Znany. Koncert Urodzinowy

Podczas kolejnego spotkania na Scenie Mistrzów Teatru Groteska świętować będziemy urodziny artysty, który wiele lat temu miał pewien sen…o Warszawie.

Koncert Urodzinowy to wyjątkowe wydarzenie upamiętniające 83. urodziny Czesława Niemena. Specjalnie dla publiczności Teatru Groteska na scenie wystąpi córka Artysty prezentując zarówno największe przeboje jak i utwory mniej znane z dorobku ikony polskiej muzyki rozrywkowej.

Zapraszamy na wyjątkowy koncert upamiętniający 83 urodziny Czesława Niemena. Specjalnie dla publiczności Teatru Groteska wystąpi tego dnia córka artysty Natalia Niemen z repertuarem swojego Taty.

NIEMEN MNIEJ ZNANY – to projekt zainicjowany przez córkę Czesława Niemena, w którym artystka pragnie przybliżyć szerszej publiczności twórczość swojego taty, tę mniej znaną, mniej rozpowszechnioną. Są to utwory, które powstawały na przestrzeni lat i znalazły się chociażby na takich albumach jak TERRA DEFLORATA czy SPODCHMURYKAPELUSZA.

Program koncertowy, to również prawdopodobnie pierwsza próba przełożenia tych wybitnych kompozycji i aranżacji na język zespołu instrumentalistów, który utworzyła Natalia Niemen. Od lat 80. XX wieku Czesław Niemen był bowiem samowystarczalnym multiinstrumentalistą, a do tworzenia i wykonywania swojej muzyki zatrudnił, jak sam ją nazwał, robotestrę, czyli zaawansowaną, cyfrowo-analogową „machinerię” instrumentów.

Podczas koncertu nie zabraknie też kilku największych „hitów” Czesława Niemena, m.in. utworów JEDNEGO SERCA, DZIWNY JEST TEN ŚWIAT czy PŁONĄCA STODOŁA.

Skład zespołu:

Natalia Niemen – wokal, altówka

Tomasz Kałwak – instrumenty klawiszowe

Damian Kurasz – gitary

Tomasz Machański – perkusja

Wojciech Gąsior – bas

16.02.2022, godz. 19:00

Źródło:

Materiał nadesłany