EN
8.04.2022, 09:28 Wersja do druku

Kraków. MKDiN odpowiada na artykuł „Wyborczej" ws. Teatru Słowackiego. Zadane pytania jednak ignoruje

Inne aktualności

Wymiana pism, wyznaczenie pełnomocników, rozmowy. Według Krzysztofa Głuchowskiego, dyrektora Teatru im. Słowackiego w Krakowie, do tego, aby placówkę współfinansowało ministerstwo kultury, brakowało właściwie tylko podpisu Piotra Glińskiego. Ten twierdzi, że wielotygodniowe rozmowy były jedynie "roboczymi kontaktami celem analizy sytuacji".

W czwartek rano (7 kwietnia) "Wyborcza" opublikowała materiał, w którym wykazaliśmy, że wbrew twierdzeniom Piotra Glińskiego, ministra kultury, trwały rozmowy na linii resort-urząd marszałkowski dotyczący nadania Teatrowi im. Słowackiego statusu sceny narodowej.

Obydwie placówki wyznaczyły w sierpniu pełnomocników. Jak twierdzi dyrekcja Teatru im. Słowackiego, po premierze „Dziadów" rozmowy zawieszono, by w grudniu potwierdzić, że z planów współprowadzenia teatru (a więc i współfinansowania) rezygnuje. Teatr o rezygnacji resortu miał dowiedzieć się z mediów.

Zdziwienia tą decyzją nie ukrywał nawet Urząd Marszałkowski kierowany przez PiS. – Obie strony wyznaczyły urzędników oddelegowanych do tych rozmów. Nie otrzymaliśmy żadnych oficjalnych informacji o ich zakończeniu – wyjaśniał pod koniec roku Dawid Gleń, ówczesny rzecznik urzędu.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Ministerstwo Kultury odpowiada na artykuł "Wyborczej". Zadane pytania jednak ignoruje

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Kraków” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Angelika Pitoń

Data publikacji oryginału:

07.04.2022

Wątki tematyczne